Informacje o Widzew Łódź

Pełna nazwa: Widzew Łódź S.A.

Data założenia: 1910

Barwy: Czerwono-białe

Adres: al. Piłsudskiego 138

Prezes zarządu: p.o. Piotr Szor

Stadion: al. Piłsudskiego 138

Największe sukcesy

Mistrzostwo Polski – 1981, 1982, 1996, 1997

Puchar Polski – 1985

Superpuchar Polski – 1996

Półfinał Pucharu Europy Mistrzów Krajowych – 1983

Uczestnik Ligi Mistrzów – 1996

Kadra na sezon 2020/2021

Bramkarze: 1. Miłosz Mleczko (rok urodzenia 1999), 44. Jakub Wrąbel (1996), 69. Konrad Reszka (1997), 98. Vjačeslavs Kudrjavcevs (1998)

Obrońcy: 2. Michał Grudniewski (1993), 3. Filip Becht (2001), 4. Sebastian Rudol (1995), 15. Krystian Nowak (1994), 20. Kacper Gach (1998), 23. Łukasz Kosakiewicz (1990), 27. Daniel Tanżyna (1989), 33. Petar Mikulić (2000), 95. Patryk Stępiński (1995)

Pomocnicy: 5. Caique Dias da Cruz (1998), 7. Mateusz Michalski (1991), 16. Bartłomiej Poczobut (1993), 19. Patryk Mucha (1997), 22. Dominik Kun (1993), 25. Marek Hanousek (1991), 29. Michael Ameyaw (2000), 30. Mateusz Możdżeń (1991), 70. Merveille Fundambu (1999), 97. Piotr Samiec-Talar (2001)

Napastnicy: 8. Paweł Tomczyk (1998), 9. Marcin Robak (1982), 68. Karol Czubak (2000), 93. Przemysław Kita (1993)

Sztab szkoleniowy: Marcin Broniszewski – I trener; Tomasz Włodarek  – asystent; Andrzej Woźniak – trener bramkarzy; Kamil Migdał – trener przygotowania fizycznego; Marcin Pipczyński – kierownik drużyny

Lekarz: Radosław Grabowski

Fizjoterapeuci: Ewelina Bućko, Hubert Gołąbek

Mecze w sezonie 2020/2021

 

  1. kolejka – 1 Radomiak Radom – Widzew Łódź 4:1
  2. kolejka – Chrobry Głogów – Widzew Łódź 3:0
  3. kolejka – Widzew Łódź – ŁKS Łódź 0:2
  4. kolejka – Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 2:0
  5. kolejka – GKS 1962 Jastrzębie – Widzew Łódź 0:1
  6. kolejka – Widzew Łódź – Zagłębie Sosnowiec 1:1
  7. kolejka – Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź 1:0
  8. kolejka – Widzew Łódź – Sandecja Nowy Sącz 2:1
  9. kolejka – Górnik Łęczna – Widzew Łódź 0:0
  10. kolejka – Miedź Legnica – Widzew Łódź 1:1
  11. kolejka – Widzew Łódź – GKS Bełchatów 0:0
  12. kolejka – Widzew Łódź – Resovia 2:0
  13. kolejka – Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Widzew Łódź 2:0
  14. kolejka – Widzew Łódź – Arka Gdynia 2:1
  15. kolejka – GKS Tychy – Widzew Łódź 2:1
  16. kolejka – Widzew Łódź – Korona Kielce 2:0
  17. kolejka – Widzew Łódź – Radomiak Radom 1:1
  18. kolejka – ŁKS Łódź – Widzew Łódź 2:2
  19. kolejka – Odra Opole – Widzew Łódź 0:0
  20. kolejka – Widzew Łódź – Chrobry Głogów 1:0
  21. kolejka – Stomil Olsztyn – Widzew Łódź 0:1
  22. kolejka – Widzew Łódź – GKS 1962 Jastrzębie 2:0
  23. kolejka – Zagłębie Sosnowiec – Widzew Łódź 3:0
  24. kolejka – Widzew Łódź – Puszcza Niepołomice 0:0
  25. kolejka – Sandecja Nowy Sącz – Widzew Łódź 3:1
  26. kolejka – Widzew Łódź – Górnik Łęczna 0:0
  27. kolejka – GKS Bełchatów – Widzew Łódź 2:3
  28. kolejka – Widzew Łódź – Miedź Legnica 0:0
  29. kolejka – Resovia – Widzew Łódź 2:0
  30. kolejka – Widzew Łódź – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1
  31. kolejka – Arka Gdynia – Widzew Łódź 0:0
  32. kolejka – Widzew Łódź – GKS Tychy
  33. kolejka – Korona Kielce – Widzew Łódź
  34. kolejka – Widzew Łódź – Odra Opole