Projekt Widzewa w Budżecie Obywatelskim nie zostanie zrealizowany. Dostał zbyt mało głosów. Zajął dopiero 41. miejsce.
W poniedziałek (4 listopada) rozstrzygnięto kolejną, już dwunastą, edycję Budżetu Obywatelskiego w Łodzi. Tym razem do rozdysponowania było prawie 35 milionów złotych, a do wyboru aż 848 projektów.
CZYTAJ TEŻ: Widzew Training Center. Nowy dom Widzewa będzie wizytówką klubu
Głosowanie trwało od 1 do 28 października. W sumie zagłosowało 68 123 osoby, które oddały 487 422 głosy. W tym 249 712 na projekty ponadosiedlowe. I właśnie tam był projekt Widzewa zgłoszony wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Jak zapewniali w klubie, to projekt bardzo ważny, bo dla widzewskiej młodzieży. Chodziło o mini boiska dla dzieci i młodzieży z Akademii Widzewa na Łodziance.
“Mini boiska będą służyć zabawie i doskonaleniu umiejętności najmłodszych piłkarzy korzystających z obiektu przy ul. Małachowskiego” – napisano w projekcie.
Koszt ich budowy to 1 mln 700 tysięcy złotych. Boiska powstać miały za boiskiem ze sztuczną murawą na Łodziance. Jedno dla bramkarzy, a drugie do piłki ulicznej. – Chcemy tam zrobić typową klatkę. Wstawić dwie bramki, sztuczną murawą i tam cały czas rozgrywane byłyby mecze na małej przestrzeni. Dwa na dwa, cztery na cztery. Takie boisko, na jakie my starsi wychodziliśmy kiedyś. Niestety teraz dzieci coraz mniej wychodzą na ulicę, by pograć w piłkę – mówi Piotr Urban, dyrektor Akademii Widzewa. I prosił kibiców o głosy. – To jest bardzo potrzebne. Będziemy wdzięczni – zachęcał.
Do czego będą służyć mini boiska na Łodziance? Wyjaśnia Piotr Urban 🗣️
— Akademia Widzewa Łódź (@AkademiaWidzewa) October 9, 2024
Pomóżcie nam je wywalczyć i zagłosujcie w Łódzkim Budżecie Obywatelskim na projekt 𝐋𝟏𝟑𝟕 ✅
🔗 https://t.co/TvPQY1RgrL pic.twitter.com/HaSitpQDk7
Niestety projekty przepadł. Otrzymał jedynie 1 689 głosów, co dało mu dopiero 41. miejsce w projektach ponadosiedlowych.
Zrealizowanych zostanie czternaście projektów. Najwięcej głosów (14 330) oddano na zakup książek w filiach Biblioteki Miejskich.
Przypomnijmy, że w przeszłości wybierano już w Budżecie Obywatelskim projekty związane z Widzewem. To m.in. drzewa i ławki obok Serca Łodzi, pomnik Twórców Wielkiego Widzewa, czy boisko przy ul. Sępiej. Dlaczego tym razem się nie udało? Wygląda na to, że prośba klubu trafiła do zbyt małej liczby kibiców. Zabrakło większej mobilizacji.
Widzew będzie się na pewno starał zbudować boiska w inny sposób, ale trzeba zauważyć, że koszt nie jest mały. To 1 milion 700 tysięcy złotych.