Reklama
Reklama

Legionovia – Grot Budowlani. Wygrany powalczy o medale

Czas < 1 min czytania
Legionovia – Grot Budowlani. Wygrany powalczy o medale

Maciej Biernat i Martyna Łazowska (fot. Marian Zubrzycki)

Siatkarki Grot Budowlanych wciąż są w grze o mistrzostwo Polski. W czwartkowe popołudnie łodzianki zagrają w Legionowie trzeci, decydujący mecz o awansie do półfinału TauronLigi.

Wyrównana rywalizacja Budowlanych z Legionovią

Grot Budowlani i IŁ Capital Legionovia Legionowo to dwa zespoły, które, patrząc na tabelę po rundzie zasadniczej, miały stworzyć najbardziej wyrównaną ćwierćfinałową parę (łodzianki były piąte, a legionowianki czwarte). I tak też się stało. W pierwszym meczu lepsze okazały się zawodniczki Legionovii, które wygrały 3:0. W rewanżu nie ugrały jednak nawet seta, bo świetne spotkanie rozegrały siatkarki Budowlanych, które ostatecznie zwyciężyły 3:0.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest więc remis 1:1. Nadszedł więc czas na mecz numer 3, który rozstrzygnie, który z zespołów znajdzie się w strefie medalowej TauronLigi w sezonie 2021/2022.

Reklama

Hala będzie sprzyjać gospodyniom?

Biorąc pod uwagę wynik pierwszego meczu, faworytkami trzeciego spotkania powinny być siatkarki Legionovii. Łodzianki jednak podbudowane pewnym zwycięstwem w Łodzi będą chciały udowodnić, że także na wyjeździe potrafią wygrywać.

– Tamten mecz nam nie wyszedł, ale w Łodzi pokazałyśmy, że potrafimy grać i że nie jesteśmy dziewczynkami do bicia, tylko my wychodzimy i walczymy z każdym – mówiła po wygranej w Łodzi Zuzanna Górecka.

Reklama

– Cudów się nie wytrenuje. Trzeba odpocząć, ochłonąć i zrobić dokładnie taką samą robotę, jak w tym meczu – skomentował z kolei trener Maciej Biernat zapytany o to, jak przygotować się do decydującego spotkania.

Czwartkowy mecz w Legionowie rozpocznie się o godzinie 19:00. Transmisja w Polsat Box Go.

Reklama

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź
Czwartek, 14 kwietnia 2022, godz. 19:00
IŁ Capital Arena, ul. Chrobrego 50B, Legionowo

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama