Reklama
Reklama
Reklama

Marcin Robak wróci na boisko? „Oficjalnie nigdy nie zakończyłem kariery”

Czas 2 min czytania
Marcin Robak wróci na boisko? „Oficjalnie nigdy nie zakończyłem kariery”

Marcin Robak w barwach Widzewa (fot. Marian Zubrzycki)

Marcin Robak to jeden z tych piłkarzy, których kojarzą nawet najmłodsi kibice Widzewa Łódź. Obecnie 39-latek pozostaje bez klubu, ale, jak sam przyznaje, oficjalnie jeszcze kariery nie zakończył. Jakie plany ma najskuteczniejszy piłkarz w historii Widzewa?

Marcin Robak pozostaje bez klubu

Marcin Robak po odejściu z Widzewa Łódź latem 2021 roku pozostaje bez klubu. Chociaż do tej pory nie udało mu się znaleźć nowego pracodawcy, to swojej kariery jeszcze nie zakończył. Wszystko wskazuje jednak na to, że na boisku go już nie zobaczymy, a decyzja o zawieszeniu butów na kołek to tylko kwestia czasu.

Reklama

Czas szybko leci, nie gram już w piłkę od roku… Oficjalnie nigdy nie zakończyłem kariery, natomiast nadchodzi taki moment, w którym będę musiał zadecydować, co dalej. Czy spróbować jeszcze swoich sił, czy też odpuścić i skupić się na innych rzeczach – powiedział Robak w rozmowie z oficjalną stroną Pogoni Szczecin.

Robak ostatnio przebywał w Szczecinie w związku z kursem trenerskim, który dla zasłużonych zawodników zorganizował PZPN.

– Niedawno zacząłem kurs trenerski, który PZPN organizuje dla zasłużonych piłkarzy. Mogą w nim wziąć udział zawodnicy, którzy przynajmniej siedem sezonów spędzili w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatnio pozostawałem bez klubu, więc nie chcąc zmarnować tego czasu, postanowiłem przejść przez szkolenie trenerskie – wytłumaczył Marcin Robak.

CZYTAJ TAKŻE >>> TME SMS. Ze stadionu Króla na obiekt Widzewa

Reklama

Marcin Robak zostanie trenerem?

W lutym 2022 roku rozpoczął się kurs UEFA B+A w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej. Po zmianie władz w piłkarskiej centrali kieruje nim Paweł Grycmann. Dokumenty na nowy rok szkolny można było składać jesienią 2021.

Nie wszystkich wybrano. Wśród szczęśliwców, którzy w przyszłości mogą zostać trenerami, nie brakuje bardzo znanych nazwisk. To m.in. Łukasz Piszczek, który został wybrany do jedenastki stulecia PZPN na prawą stronę obrony. Nie brakuje byłych piłkarzy ŁKS-u i Widzewa. Swoją przyszłość w trenerce widzą m.in. Sebastian Mila oraz Arkadiusz Malarz, który niedawno zakończył karierę, a jego ostatnim klubem był właśnie ŁKS. Na trenerskie studia poszli też były widzewiak Jakub Wawrzyniak oraz właśnie Marcin Robak.

– W piłce jestem od najmłodszych lat i po zakończeniu kariery zawodniczej będę chciał pozostać jej blisko. Z tego względu zdecydowałem się zapisać na kurs, który przy okazji jest dla mnie ciekawym, nowym doświadczeniem – powiedział Marcin Robak w rozmowie z oficjalną stroną Pogoni. – Gdy jakiś etap w życiu się kończy, trzeba zapoczątkować inny. A ja, jak mówiłem, chciałbym ciągle pozostać blisko piłki. Myślę, że kurs trenerski, który obecnie przechodzę, pomoże mi się w tym nowym etapie życia odnaleźć – zakończył.

CZYTAJ TAKŻE >>> Dlaczego Montini odszedł z Widzewa? Jest komentarz Janusza Niedźwiedzia

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama