Reklama
Reklama

Ostatni taki domowy mecz Grot Anilany w sezonie

Czas < 1 min czytania
Ostatni taki domowy mecz Grot Anilany w sezonie

Grot Anilana Łódź / fot. Katarzyna Samulczyk "Aparatka Kasia"

Szczypiorniści Grot Anilany Łódź mają już pewne miejsce w Turnieju Mistrzów, który wyłoni dwa zespoły, które awansują do Ligi Centralnej. Zanim jednak łodzianie powalczą o awans, muszą rozegrać jeszcze dwa spotkania w fazie zasadniczej. W sobotę pierwsze z nich - z Warszawianką Warszawa.

Pożegnanie z fazą zasadniczą w hali Anilany

W sobotę 7 maja Grot Anilana Łódź rozegra ostatni domowy mecz w fazie zasadniczej sezonu 2021/2022. Rywalem będzie ligowy średniak, czyli zajmująca obecnie siódme miejsce w tabeli Warszawianka Warszawa.

Reklama

Faworytem tego meczu będą gospodarze, którzy nie tylko są wyżej w tabeli, ale także zwyciężyli w pierwszym spotkaniu między tymi zespołami. W Warszawie Anilana pewnie wygrała – 32:26.

Pierwsze miejsce już pewne

Do rozegrania w tym sezonie zawodnicy Anilany mają jeszcze dwa mecze, ale już teraz są pewni tego, że na koniec tej fazy rozgrywek 2021/2022 zajmą pierwsze miejsce w swojej grupie. Łodzianie wyprzedzają bowiem AZS UW Warszawa o dwa punkty i Orlęta Zwoleń o jedno oczko, ale obie te drużyny rozegrały już wszystkie spotkania.

Reklama

Łódzcy szczypiorniści osiągnęli więc pierwszy ważny cel na ten sezon, ale nadal będą dopiero w połowie drogi do upragnionego awansu na zaplecze PGNiG Superligi. Zwycięzcy czterech grup pierwszej ligi spotkają się bowiem w Turnieju Mistrzów, z którego dwie najlepsze ekipy wywalczą promocję do Ligi Centralnej, czyli na drugi szczebel rozgrywkowy w kraju.

Grot Anilana Łódź – KS Warszawianka Warszawa
Sobota, 7 maja 2022, godz. 18:00
Hala Anilany, ul. Sobolowa 1, Łódź

Reklama
Reklama

Inne sporty

Grot Anilana Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama