Stadion z klocków Lego? To możliwe i już się stało. Projekt i wykonanie Serca Łodzi jest najwyższej jakości.
Autorem projektu jest łodzianin Michał Duda. W przeszłości zaprojektował Secesyjną Elektrownia Scheiblera oraz Centrum Nauki i Techniki EC1. Na zlecenie jednego z kibiców Widzewa wykonał projekt stadionu potocznie zwany Sercem Łodzi.
Do zbudowania stadionu z al. Piłsudskiego 138 użyto 3277 klocków. Po złożeniu powstał obiekt o wymiarach 40,5 na 32,5 na 10 cm. „Największy, najbardziej skomplikowany i pod każdym względem „naj” obiekt jaki zbudowałem – napisał na swojej stronie internetowej zbudowanezklockow.pl autor projektu. Na projekt i budowę poświęcił cztery miesiące.
„Zleceniodawca, chciał przede wszystkim aby napis „Widzew” na długiej trybunie, nie był zrobiony z nalepek, tylko zbudowany w całości z klocków. To właśnie od niego rozpoczęło się projektowanie oraz ustalenie skali całości stadionu. Na szczęście, pasowała ona także do boisk pochodzących z zestawów LEGO „Old Trafford” i „FC Barcelona” – opisuje Duda. Zresztą projektowanie stadionu opisał w szczegółach.
„Stadion w całości jest bardzo duży i ciężki (waży około 4 kilogramów!), imponujące wrażenie robi kilkadziesiąt masztów podtrzymujących dach. Smaczkiem jest, że przy takiej konstrukcji, jak w rzeczywistości, filary odciągają dach i wzmacniają konstrukcję modelu” – opowiada. Stadion naprawdę odwzorowany jest wspaniale ze szczegółami. Są m.in. banery retro ze zdjęciami z okazji 40-lecia Widzewa, a na poziomie 0 sklep, muzeum i pomieszczenia komercyjne.
Jeśli komuś marzy się podobny stadion we własnym domu, to są złe wieści. „Zgodnie z życzeniem zamawiającego, nie powstanie drugi taki sam model. Ten zestaw jest na wyłączność” – napisał jego projektant. Chyba, że zestaw trafi do masowej produkcji.
Wszystkiego o projekcie i bardzo dużo zdjęć Serca Łodzi z klocków Lego znajdziecie tutaj.