W latach 1969–1987 istniał klub, który był niespotykanym zjawiskiem w historii polskiej piłki nożnej. Wielki Widzew był mieszkanką odwagi, innowacji i ciężkiej pracy. Fundamenty pod tamten RTS położyli wizjonerzy, wybitni teoretycy i praktycy futbolu: Ludwik Sobolewski, Stefan Wroński i Leszek Jezierski. To głównie dzięki nim w robotniczej Łodzi powstał klub, którego przeznaczeniem było odnieść sukces w anormalnych warunkach.
Dlaczego według Władysława Żmudy Mirosław Tłokiński był skarbem dla Widzewa? Czym kierował się Ludwik Sobolewski w polityce transferowej? Ile tak naprawdę zarobił RTS na sprzedaży Zbigniewa Bońka do Juventusu? W jaki sposób Jan Paweł II pomógł Widzewowi przed pierwszym starciem z Liverpoolem w Pucharze Europy i kto był kolegą Włodzimierza Smolarka w pokoju hotelowym przed rewanżowym meczem z The Reds?
Widzewiacy przeżywali wzloty i upadki. Wydostali się z czwartej ligi, zdobyli dwa mistrzostwa Polski, z powodzeniem rywalizowali w europejskich pucharach z takimi markami, jak Manchester City, Manchester United, Juventus i Liverpool, a potem, po odejściu kilku ważnych postaci, przestali się liczyć w walce o najwyższe cele.
“Wielki Widzew. Historia polskiej drużyny wszech czasów” to książka o ekipie, która połączyła całe pokolenia kibiców i do teraz nie ma sobie równych, jeśli chodzi o występy polskich zespołów w europejskich pucharach. A jak przekonuje autor, „dziś taka drużyna nie miałaby prawa istnieć”.
Niniejsza książka pojawiła się w serii #SQNOriginals i jest dostępna na ⏩ https://bit.ly/lodz-wielki-widzew. Niezmiernie miło nam poinformować, że patronem medialnym publikacji jest serwis internetowy Łódzki Sport.