Klub porozumiał się z władzami gminy Brójce w sprawie ośrodka treningowego. Ma on powstać w Bukowcu koło Łodzi.
Brójce to gmina położona w powiecie łódzkim wschodnim, więc znajduje się bardzo blisko stadionu Widzewa. Żeby tam dojechać spod Serca Łodzi potrzeba około 20 minut. Ośrodek ma powstać w Bukowcu, który leży w tej gminie. Na razie jest tam pusty teren, ale w ciągu roku zacząć ma się budowa ośrodka. Gmina Brójce już ruszyła z przetargiem na budowę pierwszego z boisk ze sztuczną murawą. – Do połowy roku, jeśli nie będzie żadnych przeszkód, powinno być gotowe – powiedział wójt gminy Brójce Witold Agaciak. – Na pewno będziemy działać bez zbędnej zwłoki. Dziękuję bardzo, że wybraliście naszą gminą. Będzie to z korzyścią dla obu stron.
W ośrodku znaleźć ma się tam pięć boisk: dwa ze sztuczną murawą oraz trzy naturalne. To także m.in. boiska do techniki i piaszczyste oraz budynek. Przenieść mają się tam zespoły Akademii Widzewa U16, 17 i 19, a także rezerwy. Z ośrodka korzystać ma też oczywiście pierwsza drużyna.
– Dzięki tej inwestycji Widzew będzie mógł się rozwijać. W końcu będzie miał swój ośrodek. To ważny dzień dla Widzewa – powiedział Mateusz Dróżdż, prezes klubu. Wytłumaczył też powody, dla którego wybrano tę lokalizację. – To bardzo blisko stadionu. Ważne było też nastawienie władz gminy. Rozmowy trwały dość długo, ale były bardzo merytoryczne. Jest tam bardzo życzliwy i przychylny nam gospodarz – powiedział.
Do wyboru Widzew miał też tereny w Strykowie, ale wybrał Brójce i Bukowiec. – Władzom Strykowa też bardzo dziękuję, bo też były bardzo mocno zaangażowane w tę sprawę – dodał Dróżdż.
W tym roku mają być załatwione wszystkie sprawy formalne, m.in. wszelkie konieczne zgody, a także dofinansowanie.
W Widzewie liczą, że w tym roku gotowe będą nowe boiska na Łodziance, a w 2025 nowe boisko przy stadionie. To inwestycja z dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu.
Na temat umowy z gminą Brójce wypowiedział się też większościowy udziałowiec Widzewa Tomasz Stamirowski. – Stawiamy kolejny krok do spełnienia naszych marzeń. Chcemy zdobyć mistrzostwo Polski, a rzeczywistość jest taka, że jesteśmy trzecim klubem ekstraklasy, które nie ma gdzie trenować. W gminie Brójce spotkaliśmy się z życzliwością, której brakuje w Łodzi. Czeka nas ciężka praca, bo to mega ambitny plan – powiedział.
W Widzewie zakładają wstępnie, że koszt inwestycji to 25 milionów złotych, z czego połowa ma być pozyskana z dotacji ministerialnych.