Widzew poinformował, że poszukuje nowego, perspektywicznego bramkarza. Na radar klubu z Al. Piłsudskiego 138 trafił zawodnik, który od najmłodszych lat rozwija się w Anglii. Obecnie jest zawodnikiem Manchesteru United, a w ciągu kilku najbliższych dni będzie testowany właśnie przez Widzew.
W kadrze pierwszego zespołu Widzewa z bramkarzy są obecnie: Rafał Gikiewicz, Mikołaj Biegański i Jan Krzywański. To nie powstrzymuje jednak klubu przed szukaniem kolejnych opcji. Widzew zagiął parol na 22-latka z Manchesteru United, który w przez najbliższe dni będzie trenował z pierwszym zespołem Widzewa Łódź w ramach testów.
Mowa o Huberta Graczyka, który od najmłodszych lat kształtuje się w Anglii. Jest on wychowankiem Akademii Evertonu, ale w 2017 roku przeniósł się do Londynu, gdzie dalej pracował nad swoim rozwojem w Akademii Arsenalu. Tam spędził aż siedem lat, a we wrześniu 2024 roku został zawodnikiem Manchesteru United. W tym sezonie Graczyk czterokrotnie siedział na ławce rezerwowych pierwszej drużyny w spotkaniach Premier League i Pucharu Anglii, jednak Ruben Amorim nie dał mu zadebiutować.
22-latek ma na koncie występy w reprezentacjach Anglii U-16, U-17 i U-18 oraz powołanie do kadry Polski U-19. W Widzewie będzie przebywał na testach od wtorku, 20 maja do piątku 23 maja.
CZYTAJ TAKŻE: Widzew Łódź przyciąga wielkie firmy. Kto sponsorem w nowym sezonie?