Najlepsi żużlowcy Europy będą się ścigać w Łodzi!

LODZ. 28.07.2019 ZUZEL. NICE I LIGA . ORZEL LODZ - K.S. ROW RYBNIK TROY BATCHELOR, ROHAN UNGATE, KACPER WORYNA, TOBIASZ MUSIELAK FOT. Marian Zubrzycki/400MM

Reklama


Czas < 1 min czytania

Łódź będzie gospodarzem rundy AURON Speedway Euro Championship. Na niedawno wybudowanym obiekcie, najlepsi żużlowcy Europy zmierzą się 4 lipca. Na niedawno wybudowanym obiekcie przy ul. 6 Sierpnia, najlepsi żużlowcy Europy zmierzą się 4 lipca.

Turniej Indywidualnych Mistrzostw Europy w Łodzi będzie drugą rundą zmagań w tegorocznym cyklu. Po inauguracji w Vojens, żużlowcy przeniosą się właśnie do Łodzi, następnie powalczą o punkty w Gorican, by walkę o złoty medal zakończyć na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Tym razem, zawodnicy będą mierzyć się w walce o medale oraz o przepustkę do FIM Speedway Grand Prix 2021. Łódź będzie drugą areną zmagań tegorocznego cyklu TAURON Speedway Euro Championship. – TAURON SEC ciągle rozwija się, o czym świadczą znaczące zmiany regulaminowe oraz obiekty, na których odbywają się poszczególne rundy cyklu. Łódzki obiekt zapewnia świetne wrażenia wizualne, oraz gwarantuje wiele fantastycznych wyścigów. Miejscowi kibice w pełni zasługują, by być świadkami zmagań najlepszych zawodników Europy – mówi Karol Lejman, prezes One Sport, promotora cyklu TAURON SEC.

Na ten moment, pięciu zawodników jest pewnych udziału w TAURON SEC 2020. Tytułu Indywidualnego Mistrza Europy bronić będzie Duńczyk, Mikkel Michelsen. W stawce zmagań znajdują się Indywidualni Wicemistrzowie Świata, Leon Madsen (Grand Prix) i Bartosz Smektała (IMŚJ), Wicemistrz Europy, Grigorij Laguta oraz Kacper Woryna.

Reklama

Druga runda TAURON Speedway Euro Championship 2020 odbędzie się w Łodzi, 4 lipca 2020 roku. Bilety na to wydarzenie będzie można nabywać wkrótce za pośrednictwem serwisu www.ebilet.pl.

Moto Arena w Łodzi, która na co dzień służy zawodnikom Orła, może pomieścić 10 tysięcy kibiców.

Fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Żużel

Reklama

Dodaj komentarz