Reklama
Reklama

Adam Kszczot rezygnuje z udziału w Halowych Mistrzostwach Świata

Czas 2 min czytania
Adam Kszczot rezygnuje z udziału w Halowych Mistrzostwach Świata

Adam Kszczot (fot. Marek Biczyk / PZLA)

Nie tak Adam Kszczot chciał zakończyć swoją piękną karierę. Multimedalista największych lekkoatletycznych imprez poinformował, że nie wystartuje w Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie.

Reklama

Adam Kszczot kończy piękną karierę

Adam Kszczot to łodzianin i jeden z najlepszych lekkoatletów w XXI wieku. Zawodnik aż trzy razy zostawał mistrzem Europy w biegu na 800 metrów. Również trzy razy zdobywał złoto na halowych mistrzostwach Starego Kontynentu. Do tej pokaźnej kolekcji medali Kszczot dołożył dwa srebrne za wicemistrzostwo świata. W całej karierze zdobył aż 18 medali na różnych imprezach mistrzowskich. Od 2005 roku był zawodnikiem łódzkiego RKS-u.

Niedawno zawodnik RKS-u Łódź ogłosił zakończenie kariery, a jej zwieńczeniem miał być start podczas Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie. Niestety nie będzie. Adam Kszczot poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o rezygnacji ze startu w HMŚ.

CZYTAJ TAKŻE >>> Bieg i Marsz „Solidarni z Ukrainą” w Łodzi. Trwają zapisy

Adam Kszczot nie wystartuje w HMŚ w Belgradzie

Poniżej publikujemy komunikat, który Adam Kszczot zamieścił na swoim profilu na Facebooku i w którym wyjaśnia powody rezygnacji z udziału w Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie.

Reklama

Kochani fani lekkiej atletyki. Z nieukrywaną przykrością ogłaszam, że nie wyjadę na Halowe Mistrzostwa Świata w Belgradzie 2022 i nie zakończę swojej kariery tak jak chciałem, czyli na imprezie mistrzowskiej.

Mimo wznoszącej formy i zadowalających czasów na mityngach i wywalczonym minimum na HMS musiałem podjąć decyzję, że nie pojadę do Belgradu.

Reklama

Dlaczego? od maja 2021 jestem zaszczepiony jedną dawka j&j przeciw Covid-19 a kolejną planowałem przyjąć planowo dopiero po Belgradzie (po 12 miesiącach ważności). Jednakże dział szkolenia i PZLA nalegał na szczepienie przed HMŚ, sugerując w rozmowach iż zawodnicy bez szczepień nie zostaną dopuszczeni do startu. Ze względów fizjologicznych i własnej historii związanej ze straconymi igrzyskami, starałem się temat zastąpić wykonaniem testu PCR bezpośrednio przed wylotem, o co od pewnego czasu zabiegałem. 

Reklama

Dla jasności – od stycznia, na taką procedurę zezwala regulamin mistrzostw, niestety nie udało się.

Ze względu na to, przyjąłem 2 dawkę szczepionki, która ponownie wyłączyła mnie na kilka dni z treningów z powodu gorączki i ogólnego rozbicia. Jak pewnie wiecie, każdy dzień bez treningu znacząco ogranicza szanse na dobre wyniki w tak krótkim sezonie halowym. W ostatnich dniach nie mogłem trenować, a start po takiej przerwie nie byłby dobrym rozwiązaniem.

Zrobiłem co mogłem by przygotować się jak najlepiej do tego sezonu, jak się później okazało ostatniego w mojej karierze. Tym samym kończę zawodową karierę lekkoatlety i dziękuję wszystkim którzy się do przyczynili, była to najwspanialsza przygoda jakiej każdemy życzę z głębi serca. O tym co przede mną w życiu zawodowym będę dzielić się za pośrednictwem instagrama, facebook oraz twitter, a także strony internetowej https://adamkszczot.pl

Reklama

Pragnę zostawić po sobie list otwarty z dłuższym wyjaśnieniem oraz apelem skierowanym do zawodników, trenerów oraz PZLA, link do lists ( https://docs.google.com/…/2PACX-1vTChL3nPuIuqj…/pub ).

Koniec wykładu pt. bieg na 800m

Reklama

Inne sporty

Adam Kszczot

Dodaj komentarz

Reklama