Reklama
Reklama

Akademia ŁKS w elitarnej grupie BIG 9. „Idziemy łeb w łeb z najlepszymi”

Czas < 1 min czytania
Akademia ŁKS w elitarnej grupie BIG 9. „Idziemy łeb w łeb z najlepszymi”

fot. ŁKS Łódź

Trenerzy Akademii ŁKS wzięli udział w spotkaniu grupy BIG 9 zrzeszającej szkółki piłkarskie największych klubów w Polsce. Jak przekonują, była to dla nich nie tylko okazja do wymiany doświadczeń, ale też potwierdzenie, że ełkaesiacka szkółka nie odstaje wcale od najlepszych.

BIG 9 to przedsięwzięcie zainicjowane przez akademię Legii Warszawa. Działająca od ubiegłego roku grupa zrzesza dziewięć akademii największych klubów piłkarskich w Polsce. ŁKS jest jedynym spośród nich, który w poprzednim sezonie nie występował w PKO BP Ekstraklasie. W założeniu BIG 9 ma być dla pracowników akademii platformą wymiany wiedzy i doświadczenia. W tym celu organizowane są m.in. cykliczne spotkania koordynatorów i trenerów reprezentujących różne obszary szkolenia. Ostatnie spośród nich odbyło się na obiektach Zagłębia Lubin i dotyczyło szkolenia bramkarzy.

Reklama

„O kroczek od najlepszych”

To spotkanie było nam bardzo potrzebne. Dzięki niemu dostrzegliśmy to, że naprawdę pracujemy na przyzwoitym poziomie, że jesteśmy czasem zaledwie o kroczek od najlepszych akademii w Polsce. Dostaliśmy też kolejne potwierdzenie tego, że warto się rozwijać, że warto gonić najlepszych i że porównując się z nimi wcale nie musimy mieć kompleksów. Po tym, co zobaczyliśmy jesteśmy naprawdę zbudowani i mamy nową motywację do pracy, bo fajnie jest gonić, ale fajnie jest też wiedzieć, że nie jesteśmy w tyle, ale że idziemy łeb w łeb z czołowymi polskimi akademiami – mówi Sebastian Bielichowski z Akademii ŁKS, którzy brał udział w spotkaniu.

Kolejne spotkanie BIG 9 na ŁKS-ie?

Bardzo prawdopodobne, że spotkania trenerów bramkarzy z akademii tworzących grupę BIG 9 będą odbywać się cyklicznie i że pierwsza taka konferencja zostanie zorganizowana w Łodzi. –Spotkaliśmy się z bardzo przychylnymi reakcjami dotyczącymi naszego wystąpienia. W kuluarach rozmawialiśmy wręcz o tym, że z uwagi na wyjątkowo pozytywny odbiór nas i stosowanego przez nas sposobu szkolenia kolejne takie spotkanie może odbyć się na naszych obiektach. My oczywiście z przyjemnością zorganizowalibyśmy taką imprezę u siebie i wyszliśmy już wstępnie z taką inicjatywą – mówi Bielichowski.

Reklama

Piłka nożna

Akademia ŁKSŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama