Reklama
Reklama
Reklama

Ambitny plan Widzewa. Ruszyła akcja #WidzewskaKrew

Czas < 1 min czytania
Ambitny plan Widzewa. Ruszyła akcja #WidzewskaKrew

Widzewska krew fot. widzew.com

110 litrów krwi na 110-lecie klubu. Oto cel, jaki przed swoimi kibicami postawił Widzew Łódź. Dzisiaj ruszyła akcja „Widzewska Krew”.

Reklama

Celem akcji jest zebranie 110 litrów krwi oraz popularyzacja oddawania krwi na co dzień. To ważne, bowiem krwi nie da się wyprodukować, ani zastąpić żadną inną substancją.

Okres pandemii koronawirusa to czas, kiedy centra krwiodawstwa nie narzekają na oblężenie i bardziej niż zwykle borykają się z pustkami w bankach krwi. Na problem zwrócili uwagę kibice czerwono-biało-czerwonych, którzy zainspirowali przedstawicieli Widzewa Łódź do organizacji ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi.

Reklama

– Zapraszamy do udziału fanów Widzewa z całego kraju, którzy chcieliby z okazji 110-lecia klubu dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego świadectwa ogromnej siły widzewskiej społeczności. Liczymy na aktywny udział widzewskich fanklubów, osiedli oraz stowarzyszeń kibicowskich. Pokażmy wspólnie, że mimo braku kibiców na trybunach, „Serce Łodzi” ciągle bije i pompuje również prawdziwą, widzewską krew! Do oddawania krwi zapraszamy oczywiście również sympatyków innych drużyn piłkarskich. Łaczy nas jeden, wspólny cel – ratowanie życia i zdrowia – czytamy na widzew.com.

W tym momencie donacje krwi mogą przekazywać kibice z wszystkich największych ośrodków miejskich na terenie województw: łódzkiego, świętokrzyskiego i kujawsko-pomorskiego. Jednocześnie trwa proces zgłaszania widzewskiego hasła w kolejnych miastach.

W poniedziałek 2 listopada klub opublikował na swojej oficjalnej witrynie listę punktów, w których kibice mogą oddawać krew w ramach akcji #WidzewskaKrew [KLIKNIJ TUTAJ].

Reklama

Zanim zdecydujesz się oddać krew, warto dowiedzieć się, czy możesz to uczynić. Odpowiedź na pytanie „czy mogę oddać krew?” znajdziesz TUTAJ [KLIKNIJ].

fot. widzew.com

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama