Reklama
Reklama

Bartosz Szeliga wzmacnia obronę ŁKS-u!

Czas < 1 min czytania
Bartosz Szeliga wzmacnia obronę ŁKS-u!

Informowaliśmy o tym wczoraj, a dziś ŁKS oficjalnie ogłosił pozyskanie defensora, który w ubiegłym sezonie bronił barw GKS-u Tychy.

Reklama

ŁKS ma poważne braki kadrowe w defensywie – z klubu odeszli Carlos Moros Gracia i Tomasz Nawotka, Jan Sobociński już wkrótce przeniesie się do amerykańskiego Charlotte FC, a na domiar złego w meczu z Arką kontuzji doznał Kamil Dankowski. W tej sytuacji wzmocnienie defensywy stało się jednym z priorytetów ŁKS-u w trwającym okienku. Pierwszym pozyskanym przez łódzki klub obrońcą został Hiszpan Nacho Monsalve, który ma doświadczenie w grze zarówno na środku, jak i na bokach obrony. Teraz dołączył do niego 28-letni prawy obrońca Bartosz Szeliga.

Szeliga jest wychowankiem Sandecji Nowy Sącz (co ciekawe: to po Marku Koziole i Janie Kuźmie już trzeci piłkarz pochodzący z Nowego Sącza pozyskany w tym okienku przez ŁKS). Z macierzystego klubu przeszedł do Piasta Gliwice, w którym spędził cztery pełne sezony, grając zarówno na prawej obronie, jak i na prawym skrzydle. Przed startem kampanii ligowej 2017/2018 zamienił Gliwice na Niecieczę, gdzie także stał się ważnym elementem drużyny. W barwach Piasta i Termaliki zagrał łącznie 118 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zdobył w nich 12 bramek, do których dołożył 12 asyst. Latem 2019 roku Szeliga został zawodnikiem GKS-u Tychy. W ekipie ze Śląska rozegrał 49 meczów, w których strzelił 4 gole i zaliczył 9 asyst. Klub z Tych chciał przedłużyć jego kontrakt, ale Szeliga wybrał ofertę ŁKS-u. Z łódzkim klubem związał się kontraktem do czerwca 2023.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama