Reklama
Reklama

Bieg Fabrykanta wraca po pandemii

Czas 2 min czytania
Bieg Fabrykanta wraca po pandemii

Bieg Fabrykanta w 2019 roku Fot. materiały organizatora

Po rocznej przerwie w Łodzi znów odbędzie się Bieg Fabrykanta. Choć do startu pozostał tydzień, już zgłosiło się blisko 800 zawodników.

Reklama

Bieg Fabrykanta wystartuje 28 sierpnia. W ramach imprezy rozegrane zostaną biegi dla dzieci oraz Bieg Grohmana na dystansie jednej mili. Będzie to pierwszy uliczny bieg w Łodzi po roku przerwy! Zapisy cały czas trwają na stronie www.biegfabrykanta.pl

Mila z akcją charytatywną

Od 4 lat podczas Biegu Fabrykanta zawodnicy rywalizują na dystansie jednej mili w ramach Biegu Grohmana, którego inicjatorem jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. To nie tylko rywalizacja sportowa, , ale i akcja charytatywna. Wpisowe zostaje podwojone na rehabilitację podopiecznego Fundacji Promień Radości.

Reklama

– Cieszymy się, że po roku przerwy spowodowanej pandemią w tym roku znów nasz kompleks przy Tymienieckiego będzie gościł miłośników biegania. Biegi wpisały się już na stałe w łódzką mapę biegów – mówi Marek Michalik, prezes ŁSSE.

– Spotykamy się z biegaczami na Księżym Młynie już po raz dziesiąty. Wydarzenie cały czas się rozwija, na przestrzeni lat z bardzo lokalne stało się ogólnopolskim, a nawet startują zawodnicy z zagranicy – podkreśla Bartłomiej Sobecki, organizator imprezy.

Bieg Fabrykanta po raz dziesiąty!

W Biegu Fabrykanta na dystansie 10 km może wystartował 500 osób. Biegu Fabrykanta. Uczestnikom w osiągnięciu dobrego czasu pomogą pacemakerzy, którzy poprowadzą grupy na czasy: 40, 45, 50, 55, 60 minut.

Reklama

W tym roku rywalizację jako pierwsze rozpoczną dzieci (o godzinie 15). Na starcie stanie 200 uczestników, którzy będą rywalizować w czterech kategoriach wiekowych. Trasy biegów dziecięcych wyznaczone będą na terenie ŁSSE. Wszyscy startujący w biegu „Małego Fabrykanta” otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek, a najlepsi statuetki. Bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, limit zapisów już został wyczerpany dwa tygodnie temu.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizacją Biegu Fabrykanta 28 sierpnia 2021 r. wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice: Tymienieckiego (od Kilińskiego do Magazynowej) w godzinach 15 – 21, Targowa, Fabryczna, Magazynowa oraz Plac Zwycięstwa w godzinach 17:30 – 21.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a impreza odbywa się przy wsparciu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi i udziale Urzędu Miasta Łodzi. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta – www.biegfabrykanta.pl oraz na nasz profil na Facebook’u.

Reklama

AktywnośćInne sporty

Bieg FabrykantarekreacjaSporty amatorskie i rekreacja

Dodaj komentarz

Reklama