Reklama
Reklama
Reklama

Bieg Trzech Króli w Łodzi. Startują zapisy

Czas 2 min czytania
Bieg Trzech Króli w Łodzi. Startują zapisy

28.05.2022 19. BIEG ULICA PIOTRKOWSKA. ROSSMANN RUN. FOT. MARIAN ZUBRZYCKI / ARCHIWUM

Przed nami kolejna edycja Biegu 3 Króli w Łodzi. Organizatorzy spodziewają się na starcie co najmniej 2000 osób. Start i meta, tradycyjnie w Manufakturze.
Reklama

Już 6 stycznia 2023 roku po raz siódmy odbędzie się w centrum Łodzi bieg na dystansie pięciu kilometrów. Zawodnicy wyruszą na trasę o godzinie 17:00 z Rynku Manufaktury. Podobnie jak w poprzednich latach uczestnicy pojawią się m.in. na ulicy Piotrkowskiej.

Reklama

Łódzki Bieg 3 Króli należy do bardzo popularnych biegów na dystansie 5 km. W 2019 roku na starcie stanęło 3 tysiące zawodników nie tylko z województwa łódzkiego. Pandemia, podobnie jak w przypadku innych imprez, nieco wyhamowała wzrost frekwencji, ale przedstawiciele Akademii Sport i Zdrowie, stowarzyszenia przygotowującego imprezę, wierzą, że niebawem wszystko wróci na właściwe tory.

Bieg Trzech Króli. Tańsze wpisowe do 10 grudnia

Wieczorowa pora, iluminacja ulicy Piotrkowskiej i świąteczny nastrój sprawiają bowiem, że chętnych do udziału w łódzkiej imprezie nie brakuje. Już teraz na liście startowej znajduje się 800 osób, a to dopiero początek zapisów. Obecnie wpisowe wynosi 60 zł. Taka kwota za udział w zawodach będzie obowiązywała do 10 grudnia.

Reklama

Dziś trudno przewidzieć, jakie warunki atmosferyczne będą towarzyszyć uczestnikom imprezy, dlatego należy być przygotowanym na kilka wariantów. W poprzednich edycjach zwykle odnotowywano temperatury powyżej zera, choć jeden z biegów odbywał się się w bardzo trudnych warunkach, kiedy temperatura powietrza spadła do 17 stopni poniżej zera.

Jak podkreślają organizatorzy, w zawodach biorą udział nie tylko osoby, które regularnie biegają. Na starcie pojawiają się też amatorzy rozpoczynające swoją przygodę z bieganiem. Bo dystans 5 km nie stanowi wielkiego problemu nawet dla uczestników, którzy wcześniej specjalnie przygotowywali się pod kątem udziału w evencie.

Aby zapisać się, trzeba odwiedzić stronę: www.lodzbiegtrzechkroli.pl W tym roku nie zabraknie akcentu charytatywnego. Uczestnicy rejestrując się, mogą wspomóc zbiórkę prowadzoną dla Anny Malinowskiej u której zdiagnozowano raka złośliwego przełyku. W tym momencie potrzebne jest leczenie oparte o chemioterapię z terapią immunologiczną, która jest bardzo kosztowna.

CZYTAJ TAKŻE >>> Bieganie da się lubić! Jak zacząć, by zaraz nie przestać? [GŁOS EKSPERTA]

Reklama

AktywnośćInne sportySport i Zdrowie

Bieg Trzech KróliBieganie

Komentowanie zablokowane

Reklama