Reklama
Reklama
Reklama

Bieg Ulicą Piotrkowską będzie bardziej kolorowy?

Czas < 1 min czytania
Bieg Ulicą Piotrkowską będzie bardziej kolorowy?

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run już 28 maja (fot. biegpiotrkowska.pl)

Już 28 maja 2022 roku odbędzie się 19. Edycja Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Po raz pierwszy każdy z uczestników imprezy będzie mógł wybrać jedną z sześciu fundacji, które zechce wesprzeć przy okazji udziału w wydarzeniu.

Sześć fundacji zamiast jednej. Organizatorzy dają wybór uczestnikom

W poprzednich latach to organizatorzy biegu wybierali jedną fundację, dla której zbierano pieniądze. W tym roku sytuacja będzie wyglądała inaczej, bo każdy z uczestników będzie mógł wybrać jedną z sześciu fundacji, którą zechce wesprzeć.

Reklama

– My ze wszystkimi tymi fundacjami dobrze się znamy, bo współpracujemy z nimi od lat. Stwierdziliśmy, że potrzeb i potrzebujących jest tak dużo, że należy oddać tę część charytatywną biegu tym, którzy się najlepiej znają na pomocy, bo świadczą ją cały czas. Mam nadzieję, że to początek fajnej tradycji – podkreślił Tomasz Cieślak z firmy Rossmann.

Każdy zawodnik, który zapisze się na bieg i opłaci swój udział, będzie mógł dodatkowo wykupić tzw. „cegiełkę” w wysokości 10, 20 lub 30 złotych, z której dochód zostanie przeznaczony na wybraną fundację.

Reklama

Jakie fundacje można wesprzeć w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run?

Co ciekawe, informacja o tym, którą z fundacji wsparł dany uczestnik, będzie jawna. To za sprawą kolorowych numerów startowych – każdy kolor będzie odpowiadał danej fundacji.

– Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy biegu będą mieli kolorowe numery startowe i nie będzie żadnych białych – powiedziała Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi.

Każdy uczestnik ma do wyboru sześć fundacji:
Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych Oddział Łódzki
Fundacja Herosi
Fundacja Gajusz
Fundacja Dom w Łodzi
Fundacja Ktoś
Fundacja Słonie na Balkonie

Reklama

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run odbędzie się w Łodzi 28 maja 2022 roku. Obecnie koszt pakietu startowego wynosi 80 złotych. Zapisu można dokonać na stronie biegpiotrkowska.pl.

Aktywność

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Komentowanie zablokowane

Reklama