Reklama
Reklama

Siatkarki ŁKS-u i Budowlanych w kadrze Polski

Czas 2 min czytania
Siatkarki ŁKS-u i Budowlanych w kadrze Polski

LODZ. 17.02.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - UNI OPOLE. N/Z JULITA PIASECKA, KLAUDIA ALAGIERSKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Cztery siatkarki Grota Budowalnych i trzy ŁKS-u Commercecon zagrają w reprezentacji Polski. Jedna z najlepszych zawodniczek młodego pokolenia dostała szansę od Stefano Lavairniego.

Reklama

Stefano Lavarini, nowy trener reprezentacji Polski w siatkówce kobiet podał kadrę, z którą rozpocznie przygotowania do Siatkarskiej Ligi Narodów 2022. – Początkiem naszej przygody w reprezentacji będzie liga narodów. Podałem do wiadomości 24 nazwiska siatkarek, z którymi rozpocznę współpracę. Jedno miejsce zostawiam wolne, gdyby coś miało się wydarzyć, lub by przy ostatecznym terminie zgłaszania kadry zadecydować, czy potrzebujemy jeszcze jednej siatkarki. Na początku musimy ustalić w jaki sposób chcemy grać, jaki chcemy mieć styl. Musimy poprawić naszą pozycję w rankingu FVIB. To bardzo ważne w kontekście eliminacji do igrzysk olimpijskich. Chcę dawać młodym zawodniczkom doświadczenie na poziomie międzynarodowym. Z tych siatkarek będę wybierał skład na każdy mecz ligi narodów, ale drzwi do mojej reprezentacji nie są zamknięte. Tauron Liga dostarcza mi dużo informacji o siatkarkach, ale z tej grupy chcemy budować fundament nowej reprezentacji, która weźmie udział w przygotowaniach do mistrzostw świata – powiedział Lavarini.

Łódzkie siatkarki w kadrze Polski

W kadrze zagrają aż cztery zawodniczki Budowalnych. To przyjmujące: Zuzanna Górecka, Monika Fedusio, Paulina Damaske, oraz libero Justyna Łysiak. ŁKS Commercecon na kadrę wyśle dwie środkowe Klaudię Alagierską i Kamilę Witkowską, oraz młodą przyjmującą Julitę Piasecką. Piasecka, to jedna z najbardziej utalentowanych siatkarek młodego pokolenia. Na łamach Łódzkiego Sportu chwalił ją Jacek Pasiński, trener, który ma doskonałe oko do młodzieży. – Rocznik 2002 jest bardzo udany. Bardzo się cieszę, że Julita dostaje swoje szanse w lidze, bo przed sezonem miałem o to obawy. Wykorzystuje zaufanie trenera, jest pozytywnym objawieniem zespołu ŁKS-u. Cała kariera przed nią, ale żeby nie odleciała, warto przypomnieć, że w tym samym roczniku jest Martyna Czyrniańska, Weronika Szlagowska, Karolina Drużkowska i wszystkie stanowią o sile zespołów, w których grają. Buduje się naprawdę fajna drużyna, której Julita może być ważnym ogniwem. One mają doskonałe warunki. To już nie są czasy kiedy w kadrze średnia wzrostu wynosiła 180 centymetrów, a 184 to była wieża na skrzydle. Julita i Szlagowska mają po 188 centymetrów, Czyrniańska 193, Drużkowska 194 to predysponuje je do gry na najwyższym światowym poziomie – mówił w listopadzie Pasiński.

Reklama

Skład kadry reprezentacji Polski kobiet na Siatkarską Ligę Narodów 2022:

Rozgrywające

Reklama

Alicja Grabka
Marlena Kowalewska
Katarzyna Wenerska
Joanna Wołosz

Reklama

Atakujące

Karolina Druzkowska
Malwina Smarzek-Godek
Magdalena Stysiak

Przyjmujące

Reklama

Martyna Czyrnianska
Paulina Damaske
Monika Fedusio
Zuzanna Gorecka
Martyna Lukasik
Julita Piasecka
Olivia Rozanski
Weronika Szlagowska

Libero

Justyna Lysiak
Maria Stenzel
Aleksandra Szczygłowska

Reklama

Środkowe

Klaudia Alagierska
Aleksandra Gryka
Magdalena Jurczyk
Agnieszka Kakolewska
Anna Stencel
Kamila Witkowska

Sztab:

Reklama

Stefano Lavarini – trener
Nicola Vettori – trener asystent
Krystian Pachliński – trener współpracujący
Bartosz Groffik – trener przygotowania fizycznego
Kacper Duda – statystyk/trener współpracujący
Fabio Gabban – statystyk
Krzysztof Zając – lekarz prowadzący
Benita Gabor-Sarnecka – fizjoterapeutka
Dominika Bogaczyk – fizjoterapeutka
Szymon Szlendak – kierownik reprezentacji Polski kobiet

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama