Reklama
Reklama

Bieg ulicą Piotrkowską. Czasowe zamknięcia ulic w centrum Łodzi [INFOGRAFIKA]

Czas < 1 min czytania
Bieg ulicą Piotrkowską. Czasowe zamknięcia ulic w centrum Łodzi [INFOGRAFIKA]

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run już 28 maja (fot. biegpiotrkowska.pl)

28 maja (sobota) odbędzie się Bieg Piotrkowską. Uczestników spotkamy na ulicach centrum Łodzi. Pojawią się czasowe zamknięcia ulic i zmiany w komunikacji miejskiej.

Prawie 4 tysiące biegaczy na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi

W tegorocznej edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run udział weźmie blisko 4000 miłośników biegania, co stawia łódzką imprezę w czołówce największych biegów na 10 kilometrów w całym kraju.

Reklama

Co ciekawe, pierwszy raz w historii biegu start oraz meta będą usytuowane właśnie na ulicy Piotrkowskiej – przy Białej Fabryce. Trasa w głównej mierze będzie prowadziła właśnie wzdłuż wizytówki Łodzi, ale nie tylko.

– Sama ulica Piotrkowska nie ma 10 kilometrów, więc zawsze prowadzimy trasę też innymi ulicami. W tym roku biegacze przebiegną m.in. obok dworca Łódź – Fabryczna i EC1 – powiedział Jacek Chmiel, dyrektor biegu.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Wyjątkowe nagrody dla uczestników Biegu Ulicą Piotrkowską

Czasowe zamknięcia ulic w centrum miasta

Odcinek Piotrkowskiej pomiędzy placem Reymonta, a ul. Milionową zamknięty będzie w sobotę 28 maja od 10:00 do 21:30.

Reklama

Natomiast sam bieg odbędzie się ulicami Piotrkowską, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tuwima, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Zieloną, Wschodnią, Jaracza, Piotrkowską, Zamenhofa, Kościuszki i Mickiewicza ponownie do Piotrkowskiej, które zamknięte będą w godzinach od ok. 17:00 do ok. 20:30. Ponadto na ulicach przecinających bieg, czasowo wstrzymywany będzie ruch pojazdów.

Reklama

Zmienioną trasą kursować będą również autobusy i tramwaje linii 2, 3, 6, 11, 12 ,51, 53, 55, 57, 58, 61, 77, 80, 83, 85, 96, Z, Z1 oraz Z13.

Reklama

AktywnośćInne sporty

Bieg Ulicą PiotrkowskąSporty amatorskie i rekreacja

Komentowanie zablokowane

Reklama