Reklama
Reklama
Reklama

Citko: „Kibice na Widzewie są przyzwyczajeni do innej piłki”

Czas 2 min czytania
Citko: „Kibice na Widzewie są przyzwyczajeni do innej piłki”

Marek Citko (fot. Marian Zubrzycki)

Reklama

Enkeleid Dobi zastąpił Marcina Kaczmarka na stanowisku trenera pierwszej drużyny Widzewa Łódź. Albański szkoleniowiec ma wprowadzić do łódzkiej ekipy więcej radości z gry w piłkę, co w przypadku klubu z al. Piłsudskiego może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Reklama

Widzew wywalczył awans do I ligi w bardzo kiepskim stylu. Marek Citko, który był gościem Krzysztofa Stanowskiego w Hejt Parku w Dobrym Składzie przyznał, że kibice na Widzewie nie tolerują słabej gry drużyny. 

Zdaniem byłego widzewiaka, fanom przy Piłsudskiego łatwiej znieść porażkę swojego zespołu, który pokazał, że walczy i strzelił kilka goli, niż przykładowo bezbramkowy remis.

Reklama

– Cieszyłem się z awansu Widzewa, bo myślę, że szkoda tego klubu na II ligę. Chociaż styl był naprawdę okropny. Uważam, że możesz przegrać 3:4, ale nie 0:1, albo remisować 0:0 lub 1:1. W Widzewie są przecież dobrzy ofensywni piłkarze – powiedział Citko.

I dodał: – Do tego kibice są przyzwyczajeni do innej piłki. Zawodnicy muszą być swiadomi, że wymagania przy Piłsudskiego są inne. W tym składzie oczekiwania kibiców były wysokie, więc dobrze, że ten awans był, dzięki czemu teraz będzie nieco spokojniej. 

Korzystając z okazji, Krzysztof Stanowski zapytał swojego gościa o to, czy ten został kiedyś uderzony przez kibica. To nawiązanie do sytuacji, która miała miejsce po meczu Widzew – Znicz Pruszków.

Reklama

– Nie zasłużyłem i chyba bym sobie na to nie pozwolił. Chyba bym go gonił, aż bym mu oddał – krótko odpowiedział Citko.

W Hejt Parku w Dobrym Składzie nie zabrakło także pytań dotyczących widzewskich prezesów z czasów występów Marka Citki w klubie.

– Relacje z prezesem Grajewskim mamy napięte. Mieliśmy takie głupie zdarzenie. Jako prezesa wspominam go okej. Najcieplej wspominam jednak prezesa Pawelca, bo on coś tam płacił. Grajewski też coś robił, ale głównie myślał, jak zarobić na tym biznesie. Później z tego co wiem też zaczął się w menedżerkę bawić i mieliśmy taką nieprzyjemną dyskusję – zdradził Citko.

Reklama

Warto dodać, że w najbliższy piątek do studia Kanału Sportowego zawita właśnie Andrzej Grajewski, który będzie gościem kolejnego Hejt Parku w Dobrym Składzie.

źródło: Kanał Sportowy

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama