Reklama
Reklama

„Czasami życie nie jest dobre” – ŁKS zagra z Miedzią

Czas 2 min czytania
„Czasami życie nie jest dobre” – ŁKS zagra z Miedzią

ŁKS pokazał wielki charakter i wiarę Fot. Marian Zubrzycki

To będzie piąty pojedynek ŁKS-u z Miedzią Legnica. Pierwszy, w którym łodzianie zdobędą punkty?

Reklama

Słowa z tytułu wypowiedział szkoleniowiec łodzian, Kibu Vicuna i chociaż ŁKS nigdy nie wygrał z Miedzią Legnica, a forma Rycerzy Wiosny pozostawia wiele do życzenia nic nie jest przesądzone. Rywal jest osłabiony, a ambicje łódzkich piłkarzy podrażnione. Sobotnie spotkanie będzie piąte w historii obu klubów. Pozostałe cztery wygrała Miedź. Legniczanie strzelili ełkaesiakom 11 bramek, a stracili trzy. Co ciekawe wszystkie gole przeciwko Miedzi, ŁKS zdobył w jednym meczu. W rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Miedzianki, chociaż Rycerze Wiosny, dwukrotnie obejmowali prowadzenie.

W 2021 roku Miedź obchodzi pięćdziesięciolecie istnienia. Sobotni mecz z ŁKS-em ma być punktem kulminacyjnym uroczystości. Kibiców na pewno nie zabraknie, bo ze względu na duże zainteresowanie spotkaniem, klub przeznaczył do sprzedaży dodatkową pulę biletów.

Reklama

Miedż Legnica jest niepokonana

Miedź Legnica jest w tym sezonie niepokonana. Drużyna prowadzona przez byłego zawodnika ŁKS-u, Wojciecha Łobodzińskiego ma na koncie cztery zwycięstwa i trzy remisy. Początek sezonu w wykonaniu legniczan był imponujący. Wygrali pierwsze trzy mecze, zdobyli osiem bramek a stracili jedną.

Później było nieco gorzej, bo tylko raz Miedziance udało się wygrać. Pozostałe trzy spotkania zremisowała. Duży wpływ na pogorszenie ofensywy zespołu z Legnicy, ma kontuzja Krzysztofa Drzazgi. Łączony niegdyś z ŁKS-em napastnik, który nawet był już w gabinetach prezesów na al. Unii 2, ale ostatecznie nie podpisał kontraktu z łódzkim klubem, w czterech meczach zdobył pięć bramek i zanotował dwie asysty. Czeka go dłuższa przerwa, bo zerwał więzadła krzyżowe.

 Będzie to bardzo trudny mecz, z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Nie bierzemy tak do końca pod uwagę ostatniego meczu ŁKS-u, który naszym sobotnim rywalom bardzo nie wyszedł. Drużyna z Łodzi jest moim zdaniem najsilniejszym zespołem w Fortuna 1 Lidze, jeżeli chodzi o ofensywę i znajdujące się w drużynie indywidualności. Będziemy musieli się temu przeciwstawić. Jest to zespół grający bardzo dobrze, kombinacyjnie w ataku pozycyjnym i wydaje się, że jedyny w Fortuna 1 Lidze posiadający tyle atutów w tym względzie. Ale z drugiej strony ma też swoje deficyty i problemy, które będziemy się starali wykorzystać.

Reklama

ŁKS nie strzeli gola? Kurs 2.98

sprawdz.betfan.pl/miedzlks

Mówił przed meczem trener Łobodziński. Za defensywę Miedzi odpowiadają chociażby Szymon Matuszek, czy Jon Aurtenetxe. Pochodzący z Kraju Basków zawodnik w przeszłości reprezentował Athletik Bilabo, z którym występował w europejskich pucharach i przez wiele lat był podstawowym obrońcą drużyny w hiszpańskiej ekstraklasie. Jeżeli w ŁKS będzie grał w ofensywie tak jak z Resovią, o pokonanie tak klasowych zawodników może być naprawdę trudno.

Reklama

Trener ŁKS-u mówi: „Czasami twoje życie nie jest dobre”

Przed meczem trener ŁKS-u, Kibu Vicuna powiedział: „Czasami twoje życie nie jest dobre”. Chodziło o błędy indywidualne, które obrońcy łódzkiej drużyny nagminnie popełniają. Hiszpański szkoleniowiec uważa, że jego piłkarze są solidni, ale potrzebują czasu. Wierzy nawet w napastników, których dorobek strzelecki nie zachwyca. W Miedzi jest wielu dobrych piłkarzy, ale my też mamy dobrych piłkarzy. Spodziewam się, że zobaczmy jutro dużo gry piłką, bo Miedź też jest drużyną, która chce grać i atakować. To będzie moim zdaniem otwarty mecz.

ŁKS wygra z Miedzią? Kurs 3.05

sprawdz.betfan.pl/miedzlks

Reklama

Do Legnicy raczej na pewno pojadą: Dawid Arndt, Mieszko Lorenc, Piotr Gryszkiewicz i Kelechukwu. Nie wiadomo co z Ricaridnho, który trenował z drużyną przez cały tydzień. Maciej Dąbrowski i Antonio Dominguez ćwiczą z kolegami z zespołu od środy, więc ich występ z Miedzią jest raczej wątpliwy.

Mecz ŁKS-u z Miedzią rozpocznie się w sobotę o 20:30. Transmisja w Polsat BOX GO.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama