Reklama
Reklama
Reklama

Członek Rady Nadzorczej Widzewa wsparł łódzkie szpitale

Czas < 1 min czytania
Członek Rady Nadzorczej Widzewa wsparł łódzkie szpitale

Wiesław Cholewa (fot. Marian Zubrzycki)

Reklama

Chociaż pandemia koronawirusa mocno daje się wszystkim we znaki, to są ludzie, którzy nawet w tak trudnych czasach potrafią okazać wielkie serce. Wiesław Cholewa, współzałożyciel Murapolu oraz jeden z najbogatszych Polaków, wsparł łódzkie szpitale dużą darowizną. 

Reklama

Wiesław Cholewa to współzałożyciel Murapolu (obok Leszka Kołodzieja), największej  polskiej firmy deweloperskiej w Polsce jest także od kilku lat w składzie Rady Nadzorczej Widzewa Łódź. 

– Staram się być dla osуb zarządzających Widzewem głosem doradczym, służyć pomocą. Natomiast decyzje w Radzie Nadzorczej podejmowane są na zasadzie porozumienia, więc nie było sytuacji, w ktуrej moglibyśmy mуwić o rozbieżności zdań – mówił w 2019 roku Cholewa w rozmowie z portalem widzewiak.pl. 

Reklama

Mimo problemów, jakie niesie za sobą epidemia, Wiesław Cholewa postanowił wspomóc łódzkie szpitale i Domy Pomocy Społecznej. Tym samym ufundował 26 pomp infuzyjnych dla chorych na COVID-19 oraz specjalistyczne śluzy dezynfekujące dla DPS.

W zamian za swój czyn, Cholewa otrzymał specjalne podziękowania od zespołu Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera, które na jego ręce przekazał wiceprezydent Łodzi – Adam Pustelnik.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama