Reklama
Reklama
Reklama

Derbów Łodzi (jeszcze) nie będzie. Z kim w play-offach zagrają Budowlani i ŁKS?

Czas < 1 min czytania
Derbów Łodzi (jeszcze) nie będzie. Z kim w play-offach zagrają Budowlani i ŁKS?

LODZ. 06.03.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. GROT BUDOWLANI LODZ - LKS COMMERCECON LODZ N/Z KAMILA WITKOWSKA, MARTYNA LAZOWSKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Z kim o medale zagrają Grot Budowlani Łódź i ŁKS Commercecon?

Reklama

Wiemy, z kim łódzkie drużyny zagrają w play-offach. Walka o medale rozpocznie się na początku kwietnia, ale terminy spotkań nie są jeszcze znane. Zanim to nastąpi Grot Budowlani pojadą do Nysy, gdzie 26 marca zagrają półfinałowy mecz Pucharu Polski z Developresem Rzeszów. Szkoda, że ŁKS odpadł wcześniej z turnieju, bo drabinka układała się tak, że gdyby podopieczne Michała Cichego doszły do półfinału, rozegrane zostałaby trzecie derby Łodzi w tym sezonie.

Nie wszystko stracone, bo łódzkie drużyny mogą się spotkać w następnej fazie play-offów. Żeby tak się stało ŁKS Commercecon musi wygrać z Radomką Radom. To zespół naszpikowany wręcz łódzkimi akcentami. Trenerem radomianek jest Błażej Krzyształowicz, który przez wiele lat prowadził Grot Budowalne. W drużynie grają Katarzyna Zaroślińska-Król i Aleksandra Wójcik. Przyjmująca to ulubienica łódzkich kibiców, która w biało-czerwono-białej koszulce zdobyła aż trzy medale mistrzostw Polski. W tym sezonie ŁKS przegrał z Radomką 0:3 i wygrał 3:1. W poprzednim sezonie, zespoły grały ze sobą o brązowy medal Tauron Ligi. Chociaż Radomka wygrała dwa pierwsze spotkania, to w trzecim ełkaesianki zwyciężyły po tie-breaku, a kolejne dwa mecze wygrały 3:0.

Reklama

Budowlane, chociaż o Legionovii mówi się, że jest czarnym koniem rozgrywek, wcale nie mają trudniejszego zadania. W tabeli Tauron Ligi, na koniec zajęły tylko o jedno miejsce niżej, a do swoich rywalek traciły tylko trzy punkty. Podobnie jak w starciach ŁKS-u i Radomki, tu również bilans zwycięstw wynosi 1:1. W lepszej sytuacji jest zespół Budowalnych, bo przegrał po tie-breaku i wygrał za trzy punkty.

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama