Reklama
Reklama
Reklama

Gala Polsat Boxing Promotions 10 na dworcu kolejowym Łódź Fabryczna

Czas 2 min czytania
Gala Polsat Boxing Promotions 10 na dworcu kolejowym Łódź Fabryczna

Dworzec Łódź Fabryczna / fot. Travelarz, CC BY-SA 3.0 PL , via Wikimedia Commons

W sobotę 24 września dworzec kolejowy Łódź Fabryczna na jeden wieczór zamieni się w arenę pięściarskich zmagań. Wszystko za sprawą dziesiątej gali Polsat Boxing Promotions, na której fani obejrzą 9 walk w boksie zawodowym i olimpijskim.

Dworzec Łódź Fabryczna ugości galę bokserską

Gala bokserska na dworcu kolejowym to coś, czego jeszcze nie było. W sobotę 24 września wnętrza jednego z największych obiektów tego typu w Europie, gościć będą jubileuszową galę Polsat Boxing Promotions.

Reklama

W walce wieczoru gali PBP 10 wystąpi przebojowy i niezwykle widowiskowo boksujący podopieczny Polsat Boxing Promotions – Osleys Iglesias. Kubańczyk w Łodzi miał walczyć o miano oficjalnego pretendenta do pojedynku o mistrzostwo świata. Z powodu kontuzji pierwotnie ogłoszonego rywala, Iglesias musi jednak nieco przesunąć w czasie swoje plany, a jego przeciwnikiem ostatecznie będzie Ezequiel Osvaldo Maderna. Dla Iglesiasa doskonała okazja, by zaprezentować swoje wybitne umiejętności na tle dużo bardziej doświadczonego rywala, który oprócz 36 walk zawodowych na koncie ma także występ na igrzyskach olimpijskich.

W sobotę boksować będą także utalentowani Aleksander Bereżewski i Miłosz Grabowski. Obaj pochodzą z pobliskich miejscowości i dlatego występ w Łodzi traktują niemal jak domowy. Numer 5 polskiej wagi półśredniej – Aleksander Bereżewski – imponuje sześcioma nokautami we wszystkich sześciu swoich dotychczasowych pojedynkach. Taki wynik wywalczony w większości w starciach z bardziej doświadczonymi rywalami robi wrażenie na Przemysławie Salecie.

Reklama

Mimo młodego wieku (24 lata), Bereżewski imponuje stylem i dojrzałością oraz konsekwentnym wykorzystywaniem szans otrzymanych od promotorów. Polsat Boxing Promotions daje zawodnikom regularność walk i całe zaplecze, a to jest bezcenne dla mało znanych pięściarzy. Młodzi chłopcy dostają komfort trenowania w najlepszych warunkach, opiekę lekarzy i dietetyków, czy – jak ostatnio – możliwość wyjazdu na sparingi do Anglii, gdzie boks przeżywa aktualnie swoja drugą młodość. Jednocześnie nie ma sztucznego nabijania rekordów i medialnego pompowania baloników – zauważa Saleta.

W Łodzi boksować będą także inni podopieczni grupy Polsat Boxing Promotions: Gracjan Królikowski, Niko Zdunowski oraz Max Suske.

Na przystawkę boks olimpijski

Pięściarski wieczór 24 września otworzą trzy starcia w formule boksu olimpijskiego z udziałem Jakuba Maścianicy (kategoria do 80 kg), Olafa Szcześniaka (kategoria do 75 kg) i Mike’a Drużgi (kategoria do 60 kg). Muzyczne show podczas gali da legenda polskiego hip-hopu, TEDE.

Reklama

POLSAT BOXING PROMOTIONS 10 – KARTA WALK

WALKI ZAWODOWE
Osleys Iglesias vs Ezeguiel Osvaldo Maderna
12 rund, umowny limit wagowy (78 kg)

Aleksander Bereżewski vs Jose Angel Rosales Romero
6 rund, waga półśrednia (66,66 kg + 1 kg)

Reklama

Max Suske vs Petro Frolov
6 rund, umowny limit wagowy (74 kg)

Miłosz Grabowski vs Damian Mielewczyk
6 rund, waga super średnia (76,2 kg + 1 kg)

Niko Zdunowski vs Oskar Gajcowski
4 rundy, waga półśrednia (66,7 kg + 1 kg)

Gracjan Królikowski vs Maciej Brzozowski
4 rundy, waga półśrednia (66,7 kg + 1 kg)

Reklama

WALKI OLIMPIJSKIE

Mike Drużga vs Elvir Karimov
3 rundy x 3 minuty, kategoria wagowa do 60 kg

Olaf Szcześniak vs Nazar Romaniuk
3 rundy x 3 minuty, kategoria wagowa do 75 kg

Jakub Maścianica vs Hubert Piątkowski
3 rundy x 3 minuty, kategoria wagowa do 80 kg

Reklama

Inne sporty

boksPolsat Boxing Night

Dodaj komentarz

Reklama