Reklama
Reklama
Reklama

Grot Budowlani Łódź przedłużają kontrakty z siatkarkami

Czas < 1 min czytania
Grot Budowlani Łódź przedłużają kontrakty z siatkarkami

Moniak Fedusio (w środku) zostaje w Grot Budowlanych Fot. Marian Zubrzycki

Monika Fedusio i Paulina Damaske w przyszłym sezonie też będą siatkarkami Grota Budowlanych Łódź.

Reklama

Kończący się sezon nie był udany dla Grot Budowlanych. Drużyna, której celem był medal, odpadła w ćwierćfinale. Przegrała w nim z Chemikiem Police i w spotkaniu o piąte miejsce zmierzy się z BKS Bostik Bielsko-Biała (wyeliminował go ŁKS Commercecon). Budowlane miały pecha, bo przed decydującymi meczami większość zawodniczek zakaziła się koronawirusem. Na dodatek rozgrywająca Julia Nowicka doznała kontuzji i upuściła kilka meczów decydujących o rozstawieniu.

Jeszcze przed zakończeniem rozgrywek Grot Budowlani poinformowali o przedłużeniu kontraktów z Fedusio i Damaske. Ta pierwsza ma 21 lat i jest reprezentantką Polski. W TauronLidze średnio zdobywała 14 punktów w meczu, miała 17 asów i 20 bloków.

Reklama

19-letnia Damaske jest nadzieją polskiej siatkówki. W Grot Budowlanych nie grała najlepiej, jednak trenerzy podkreślają jej wielkie możliwości. Jej dokonania to 5,6 pkt. na mecz.

Obie zawodniczki miały oferty z innych polskich klubów, jednak wybrały grę w łódzkiej drużynie. Ciekawe, czy ich śladem podążą inne młode siatkarki: Weronika Centka, Zuzanna Górecka, Julia Nowicka oraz Maria Stenzel – najlepsza libero w Polsce. Podobno jest szansa, że jeśli nie wszystkie, to większość z młodych reprezentantek będzie grać w Grot Budowlanych, choć Stenzel bardzo chce najbogatszy polski klub Chemik Police.

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźMonika Fedusio

Dodaj komentarz

Reklama