Nad czym na budowie stadionu ŁKS pracowano w kwietniu?
Najwięcej prac wykonano w powstającym biurowcu. Na parterze i w części wyższej kondygnacji budynku powstał strop. Prace żelbetonowe w biurowcu posuwają się do przodu. Na dachu rozpoczęto montowanie pokrycia z blachy trapezowej i poliwęglanu. Oprócz tego na wysokościach trwają prace sanitarne. Montowane jest podciśnieniowe odwodnienie dachu. Kontynuowane jest kładzenie tynków wewnętrznych i zewnętrznych. Budowlańcy pracują nad ociepleniem trybun. Cały czas trwają prace związane z instalacjami elektrycznymi. Na budowie pracuje około 130 pracowników. W maju obsada będzie jeszcze zwiększona.
Na stadionie w narożnikach trybuny południowo-zachodniej i północno-wschodniej zamontowane będą dwa telebimy. Zegar będzie znajdował się w narożniku trybuny południowo wschodniej. Stare ogrodzenie zostanie zdemontowane. Do muzeum, pubu i sklepu kibica dostęp będzie swobodny.
Na obiekcie ŁKS-u będą miejsca dla osób niepełnosprawnych. W najwyższej części trybuny południowej powstanie 36 miejsc przewidzianych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W sektorze gości znajdą się trzy takie miejsca. Stadion wyposażony jest w system wspomagania osób słabosłyszących.
Stadion zaprojektowany jest tak, że elementy konstrukcyjne przetrwają minimum 50 lat. Według Mirbudu elementy zewnętrzne, sieć, uzbrojenia wytrzymają minimum 30 lat. Osprzęt powinien wytrzymać nie mniej niż 10 lat.
Zamawiający zrezygnował z kanału policyjnego. Przestrzeń na niego przewidziana może zostać wykorzystana jako dodatkowa powierzchnia.
W maju kontynuowana będzie rozbudowa biurowca i pokrycia dachu. Przyspieszone zostaną prace z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi i teletechnicznymi. Zacznie się montowanie elementów aluminiowych. Rozpoczęła się produkcja krzesełek. Ustalane jest gdzie znajdzie się “gniazdo”, z którego prowadzony będzie doping. Stadion ŁKS ma być gotowy do końca 2021 roku.