Reklama
Reklama
Reklama

Jan Sobociński pójdzie drogą Stanisława Terleckiego

Czas < 1 min czytania
Jan Sobociński pójdzie drogą Stanisława Terleckiego

Stanisław Terlecki wyjechał do USA w 1981 roku i został gwiazdą tamtejszego „soccera”. Podobna droga czeka Jana Sobocińskiego.

Reklama

Młodym obrońcą ŁKS zainteresowany jest amerykański klub Charlotte FC. Drużyna należąca do miliardera Davida Teppera dołączy do MLS w 2022 roku. Swoje mecze rozgrywać będzie na stadionie do futbolu amerykańskiego – Bank of America Stadium. O planowanym transferze poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

Sobociński odejdzie z ŁKS w styczniu 2022

Reklama

Charlotte kupuje zawodników, którzy pomogą im osiągnąć sukces w najwyższej klasie rozgrywkowej w USA. W podobny sposób pozyskała Sergio Ruiza z Racingu Santander. Piłkarz formalnie jest zawodnikiem Charlotte, ale został wypożyczony do swojego poprzedniego klubu na półtora roku. Podobna droga czeka Sobocińskiego.

ŁKS będzie miał dużo czasu i pieniędzy na przebudowanie defensywy.

Za transfer Amerykanie mają zapłacić siedmiocyfrową kwotę, w dolarach. Dla ŁKS to ogromne pieniądze. Dzięki takiemu zastrzykowi gotówki będą w stanie uzupełnić lukę po odejściu Sobocińskiego. Oprócz tego władze klubu mają dużo czasu na znalezienie zastępcy. Sobociński na pewno zostanie w zespole, żeby pomóc w awansie do ekstraklasy. Będzie też do dyspozycji trenera Wojciecha Stawowego, przez pierwszą połowę przyszłego sezonu.

Reklama

Fot: Łączy nas piłka

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama