Reklama
Reklama

Kiedy będą derby Łodzi?

Czas < 1 min czytania
Kiedy będą derby Łodzi?

LODZ. 06.03.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. GROT BUDOWLANI LODZ - LKS COMMERCECON LODZ N/Z KAMILA WITKOWSKA, MARTYNA LAZOWSKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Znamy terminarz derbów Łodzi, które zadecydują o medalu mistrzostw Polski. Kiedy ŁKS Commercecon zagra z Grot Budowlanymi?

Poznaliśmy terminarz meczów o trzecie miejsce mistrzostw Polski. ŁKS Commercecon z Grot Budowlanymi rozegra przynajmniej trzy spotkania, które zaplanowano na:

Reklama

1 maja, niedziela, 17:30 – ŁKS Commercecon gospodarzem

5 maja, czwartek, 20:30 – Grot Budowlani gospodarzem

Reklama

8 maja, niedziela, 14:45 – ŁKS Commercecon gospodarzem.

Niewykluczone, że potrzeba będzie więcej meczów, bo walka o brązowy medal toczy się do trzech zwycięstw. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną w łódzkiej Sport Arenie.

Reklama

Kto będzie faworytem?

Faworytem są ełkaesianki, bo na papierze mają dużo mocniejszą kadrę, ale Budowalne w ostatnich derbach udowodniły, że są w stanie nawiązać z nimi walkę. W ŁKS-ie dużo zależało będzie od formy środkowych. Budowlani muszą liczyć na Ann Cleger, atakującą i Monikę Fedusio, przyjmującą.

Reklama

 Na koniec powiedziałem dziewczynom, że mamy jeszcze dużo rzeczy do zrobienia. Walczymy dalej o medal. To jest dalej walka o medal mistrzostw Polski. Na pewno nie odpuścimy.  Zdaję sobie sprawę, że to będą bardzo ciężkie mecze, bo nikt tutaj nie odpuści. Przegrany zostaje z niczym, zwycięzca na medal – powiedział Michał Cichy, trener ełkaesianek. Dla siatkarek grających w koszulkach z przeplatanką to okazja na trzeci z rzędu brązowy medal mistrzostw Polski.

Dalej walczymy o medale i wszystko jest otwarte. Te dwa mecze nam nie poszły, ale to nie jest powód, żeby się zamykać. Jeszcze mamy o co grać – uważa Paulina Damaske z Budowalnych. Jej zespół na medal czeka nieco dłużej, bo ostatni raz zdobył go w 2019 roku. Wtedy Budowalne przegrały z ŁKS-em finał mistrzostw i zajęły drugie miejsce.

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama