Kolekcjoner trofeów może wzmocnić Widzew

Reklama

Czas < 1 min czytania

Po Robercie Demjanie kolejny doświadczony piłkarz może w przerwie zimowej trafić do klubu z al. Piłsudskiego. Z naszych informacji wynika, że Franciszek Smuda widzi w zespole miejsce dla Jakuba Wilka. Z 32-letnim pomocnikiem szkoleniowiec współpracował w Lechu Poznań.

Lewonożny pomocnik jest wychowankiem SKS 13 Poznań, skąd w 2003 roku przeszedł do rezerw Lecha Poznań. Po roku został włączony do kadry pierwszego zespołu. Z Lechem Wilk wywalczył tytuł mistrzowski w sezonie 2009/10, a także Puchar Polski i Superpuchar. To właśnie w Poznaniu Smuda miał okazję trenować pomocnika.

Reklama

W styczniu 2013 roku Wilk rozwiązał kontrakt z Lechem i przeszedł do Żalgirisu Wilno. Z tym klubem po trzy razy świętował mistrzostwo Litwy i Puchar Litwy. Raz wywalczył Superpuchar. Po dwóch latach wrócił do Polski i podpisał umowę z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec. Ostatnio bronił barw Drutex-Bytovii, ale w rundzie jesiennej grał niewiele. Rozegrał dziesięć spotkań, po pięć w lidze i rozgrywkach Pucharu Polski.

Kontrakt pomocnika z klubem z Bytowa obowiązuje do końca tego sezonu. Kilka dni temu Wilk został jednak wystawiony na listę transferową. Nie jest wykluczone, że jego kolejnym klubem będzie Widzew. Choć, ze względu na wiek piłkarza, wydaje się to mało prawdopodobne.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz