Koronawirus w ekipie ŁKS-u Commercecon. Zespół w kwarantannie

2020-03-01 siatkówka ŁKS Commercecon Łódź - Budowlani Łódź Aleksandra Wójcik (fot. Marian Zubrzycki)

Reklama

Czas 2 min czytania

ŁKS Commercecon Łódź poinformował o jednym przypadku zakażenia koronawirusem wśród zawodniczek. Klub nie podał, o którą siatkarkę chodzi, ale, jak poinformowała Gazeta Wyborcza, zakażoną siatkarką jest Aleksandra Wójcik.

Reklama

Wójcik to podstawowa zawodniczka ŁKS-u Commercecon, która do łódzkiego zespołu dołączyła w 2018 roku. Wcześniej występowała w zespołach z Sosnowca, Legionowa i Muszyny. 26-letnia przyjmująca jest także reprezentantką Polski.

Wczoraj późnym wieczorem klub z Łodzi potwierdził odnotowanie jednego przypadku zakażenia COVID-19 wśród zawodniczek. Poinformowano także, że ekspresowo przeprowadzono testy u wszystkich pracowników klubu.

– Z ulgą możemy już poinformować, że wśród wszystkich osób przebadanych w dniu dzisiejszym nie odnotowano wyniku dodatniego – czytamy w komunikacie ŁKS-u Commercecon.

Reklama

Tymczasowo zamknięto halę Sport Arena, w której trenowała drużyna ŁKS oraz jedną z siłowni na terenie Łodzi. Na razie nie wiadomo, ile potrwa przerwa w treningach brązowych medalistek LSK ubiegłego sezonu.

Poniżej prezentujemy pełne oświadczenie ŁKS-u Commercecon Łódź w kwestii bieżącej sytuacji epidemicznej w klubie:

Reklama

Klub sportowy ŁKS Commercecon Łódź SA z siedzibą w Łodzi, przy al. Unii Lubelskiej 2, informuje o odnotowaniu jednego przypadku zakażenia chorobą wirusową COVID-19 wśród zawodniczek. Przebieg choroby jest łagodny, a zawodniczka została objęta opieką lekarską. Z uwagi na dobro osobiste nie podajemy do wiadomości publicznej jej danych osobowych. 

W trosce o stan zdrowia pozostałych zawodniczek, sztabu szkoleniowego i działu organizacyjnego, po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku testu, prezes Hubert Hoffman natychmiast podjął decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność COVID-19 u wszystkich osób związanych z klubem, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką.

Testy przeprowadzone zostały w trybie ekspresowym w specjalistycznym laboratorium DiMedical, mieszczącym się w Łodzi przy ulicy Żeromskiego 52. Chcemy serdecznie podziękować za przeprowadzenia testów oraz opracowanie wyników dla całej drużyny i sztabu ŁKS-u Commercecon Łódź w tak krótkim czasie.

Jednocześnie decyzją prezesa wszystkie osoby związane z klubem (zawodniczki, sztab szkoleniowy i organizacyjny) zostały objęte izolacją od chwili otrzymania informacji o dodatnim wyniku testu zawodniczki. Zdrowie siatkarek oraz pracowników jest naszym priorytetem, dlatego chcieliśmy najszybciej jak to możliwe przeprowadzić odpowiednie badania. Jednocześnie chcieliśmy przekazać do wiadomości kibiców oraz mediów rzetelne i potwierdzone informacje. 

Z ulgą możemy już poinformować, że wśród wszystkich osób przebadanych w dniu dzisiejszym nie odnotowano wyniku dodatniego. Oczywiście wszystkie przebadane osoby pozostają w kontakcie z Sanepidem i zastosują się ściśle do otrzymanych zaleceń. 

fot. Marian Zubrzycki

Siatkówka

ŁKS Łódź

Reklama

Dodaj komentarz