Zeszły weekend był bardzo pracowity dla zawodników i działaczy Budowlanych.
Drużyna kadetów KS Budowlani Commercecon Łódź zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w Rugby 7! To drugi złoty krążek zawodników trenerów Artura Mrowickiego i Davida Tarnawskiego w tym sezonie i czwarty dla klubu z ulicy Górniczej 5. W decydującym o tytule turnieju, rozgrywanym w Krakowie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wystartowało 8 najlepszych w Polsce drużyn. Łodzianie w meczach grupowych pokonali po kolei 52:0 AZS AWF Warszawa, 41:0 Budowlanych Lublin i 28:12 Orkan Sochaczew. W półfinale o złoty medal Budowlani odprawili 38:5 RC Arka Gdynia i awansowali do finału gdzie przyszło im się zmierzyć z jedynym rywalem, któremu udało się ich pokonać w tym sezonie – Juvenią Kraków. Mecz finałowy był wyrównany, a jego losy ważyły się do samego końca. KS Budowlani Commercecon Łódź przyłożyli w końcowych minutach i ustalili wynik meczu z Juvenią na 17:7.
KS Budowlani Commercecon Łódź zagrali w składzie: Bartosz Sikora, Mateusz Czekalski, Eryk Wilk, Sergiusz Kalwinek, Jędrzej Matuszewski, Kacper Kobus, Michał Karkus-Blada, Bartłomiej Michałek, Mateusz Stańczykowski, Bartłomiej Pietrzak, Aleksander Łazowski, Konrad Woźniak
Trenerzy: Artur Mrowicki, Dawid Tarnawski.
Fizjoterapeuta: Adam Kospion
W sobotę odbyła się również międzynarodowa konferencja “Coaching Rugby 7 to Girls”, organizowana przez KS Budowlani Łódź. Zgromadzeni w Centrum Dialogu Łódź nauczyciele WF oraz trenerzy zainteresowani kobiecym rugby młodzieżowym wysłuchali prelekcji na czterech tematy. Rozpoczęli Dr n. med. Adam Kwapisz i Joanna Kowalska, czyli ortopeda od lat związany ze sportem kobiecym i fizjoterapeutka kadry skoków do wody, bardzo szeroko omawiając przyczyny kontuzji w sporcie kobiet i sposoby zapobiegania i przeciwdziałania im. Trenerka reprezentacji kobiet do lat 15 w piłce nożnej Paulina Kawalec pokazała na przykładzie swojej dyscypliny podejście do treningu w różnych fazach cyklu menstruacyjnego oraz opowiedziała o specyfice pracy z dziewczynami. Trener przygotowania motorycznego i wykładowca AWF w Białej Podlaskiej Paweł Stempel przedstawił, w 3-godzinnym skrócie, temat rozwoju cech motorycznych w treningu rugby kobiet w wieku od 12 do 18 lat. Na koniec profesor Dan Badea z Bukaresztu przedstawił metodykę budowania treningu w oparciu o 6-poziomowe stopniowanie trudności. Całą konferencję sfinansowała Unia Europejska w ramach programu Erasmus+.
Fot: KS Budowalni Commercecon