Reklama
Reklama

Europejskie puchary w Łodzi? Sporo się zmieniło…

Czas < 1 min czytania
Europejskie puchary w Łodzi? Sporo się zmieniło…

LODZ. 14.06.2022 UKRAINA - IRLANDIA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Kto rozegra europejskie puchary na stadionie ŁKS? Jeden z zespołów zmienił zdanie.

Jeszcze niedawno z niemal całkowitym przekonaniem informowaliśmy, że Worskła Połtawa rozegra mecz z AIK Sztokholm w Łodzi. Ukraińcy, za pośrednictwem agenta Jacka Kopki mieli podpisać umowę na wynajem stadionu Króla.

Reklama

Worskła, która zagra z AIK Sztokholm w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji na stadionie ŁKS w Łodzi, będzie przygotowywać się w Józefowie – mówił Kopka. Według naszych informacji projekt został przygotowany przez odpowiednią spółkę Urzędu Miasta Łodzi i czekał na podpis obu stron. Jak ustalił portal Interia (tutaj), Worskła może nie zdecydować się na Łódź i oba mecze eliminacji do Ligi Konferencji Europy rozegra w Szwecji.

Worskła zrezygnuje ze stadionu ŁKS-u?

Koszty wynajmu Stadionu Króla mogą być zbyt wysokie dla Ukraińców. Strona szwedzka zaproponowała, że oba mecze zostaną rozgrane w ich kraju, chociaż na dwóch różnych stadionach. AIK, 21 lipca nie może zorganizować meczu na swoim obiekcie, bo odbędzie się na nim koncert Lady Gagi. Ukraińcy na dniach ogłoszą swoją decyzję, bo UEFA naciska na podanie obiektów, na których będą grali. Według Interii, dużo bliżej jest im do wybrania opcji szwedzkiej, niż łódzkiej.

Reklama

Europejskie puchary i tak zawitają na stadion ŁKS-u

Na szczęście to nie koniec i prawdopodobnie europejskie puchary i tak zawitają do Łodzi. Wiele wskazuje na to, że w sierpniu na stadionie ŁKS-u zagrają Zoriga Ługański i FC Dnipro. O negocjacjach z drugą z wymienionych drużyn wiadomo było od dawna. Chociaż pojawiały się przeszkody proceduralne, bo w czasie wojny Ukraińcy nie mogą przelewać pieniędzy poza granice kraju, to w organizacji wydarzenia mają pomóc polski i ukraiński ZPN. Zoria w Łodzi ma rozegrać trzecią rundę eliminacji do LKE, a Dnipro ostatnią rundę eliminacji do Ligi Europy.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama