Reklama
Reklama
Reklama

Kto zagra wiosną w ŁKS? Są niespodzianki

Czas 2 min czytania
Kto zagra wiosną w ŁKS? Są niespodzianki

ŁKS podał listę piłkarzy, którzy zgłoszeni zostali do gry w rundzie wiosennej. Jest kilka niespodzianek.

Reklama

ŁKS już ma za sobą pierwszy oficjalny mecz w tym roku. W Pucharze Polski przegrał 2:3 z Legią Warszawa. W sobotę o godzinie 12:40 zmierzy się na swoim stadionie z GKS Tychy. W klubie z al. Unii podano już kadrę na drugą część sezonu.

W pierwszej drużynie nie zagrają młodzieżowcy, którzy mają pomóc rezerwom w awansie do trzeciej ligi: Artur Sójka, Mateusz Bąkowicz, Dariusz Gmosiński (żaden z nich jeszcze nie zadebiutował w I lidze) i Jakub Romanowicz (zagrał 16 minut w meczu z Arką Gdynia). W porównaniu z ubiegłym rokiem nie ma oczywiście Tadeja Vidmajera i Daniela Celei, z którymi rozwiązano kontrakty.

Reklama

ŁKS zgłosił do gry aż czterech bramkarzy. Trzech z nich to młodzieżowcy.

Oprócz Dawida Arndta, który ma rywalizować z Arkadiuszem Malarzem, do gry zgłoszeni zostali Aleksander Bobek i Michał Kot. Bobek to według trenerów grup młodzieżowych jeden z największych talentów na tej pozycji. Młody bramkarz ma dopiero 16 lat. Jego umiejętności doceniono też w PZPN i jako jeden z niewielu pierwszoligowców został powołany na zgrupowanie, dla najzdolniejszej młodzieży – Talent Pro.

Napastnik z rezerw zagra w pierwszej drużynie.

Reklama

Maciej Radaszkiewicz kupiony został z myślą o wzmocnieniu ataku rezerw. Zaskakiwał jednak dobrą formą na treningach, pochlebnie wypowiadał się o nim między innymi monitorujący treningi uczniów Michał Feter, dyrektor Szkoły Gortata. Mimo że Radaszkiewicza nie było na zgrupowaniu w Turcji, szkoleniowcy ŁKS postanowił dać mu szansę w pierwszej drużynie.

Wszyscy kupieni zimą piłkarze, czyli Mikkel Rygaard, Adam Marciniak, Piotr Janczukowicz, Ricardinho zostali zgłoszeni do gry. Na stałe włączony do drużyny został Jowin Radziński.

Kadra ŁKS na rundę wiosenną:

Reklama

Bramkarze: 1 – Arkadiusz Malarz , 25 – Aleksander Bobek, 33 – Michał Kot, 99 – Dawid Arndt

Obrońcy: 2 – Jan Sobociński, 3 – Adrian Klimczak, 4 – Carlos Moros Gracia, 5 – Maciej Dąbrowski, 6 – Maciej Wolski, 8 – Kamil Dankowski, 77 – Jowin Radziński, 88 – Adam Marciniak

Pomocnicy: 7 – Mikkel Rygaard, 10 – Antonio Dominguez, 11 – Tomasz Nawotka,  16 – Marcel Wszołek, 17 – Piotr Gryszkiewicz, 18 – Kelechukwu Ibe-Torti, 19 – Michał Trąbka, 20 – Pirulo, 24 – Jakub Tosik, 26 – Przemysław Sajdak, 29 – Maksymilian Rozwandowicz, 42 – Dragoljub Srnić

Reklama

Napastnicy: 9 – Samu Corral, 14 – Maciej Radaszkiewicz, 21 – Ricardinho, 22 – Łukasz Sekulski, 37 – Piotr Janczukowicz

Fot: ŁKS Łódź

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama