Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS i Widzew z licencjami na ekstraklasę

Czas < 1 min czytania
ŁKS i Widzew z licencjami na ekstraklasę

Derby Łodzi Fot. Marian Zubrzycki

Komisja Licencji ds. Klubowych PZPN ogłosiła, które kluby dostały licencje na kolejny sezon.

Reklama

Chodzi o Ekstraklasę, 1. i 2. ligę. Kluby miały określony czas, by złożyć odpowiedni wnioski. Teraz dowiedziały się, czy otrzymały zgodę na udział w rozgrywkach w przyszłym sezonie.

Jeśli chodzi o kluby 1. ligi, które występowały o licencję na ekstraklasę, to komisja zdecydowała się przyznać licencje na sezon 2021/2022 z nadzorem finansowym klubom: Miedź Legnica, Korona Kielce, GKS Tychy i Widzew. Ten nadzór finansowy to nic strasznego, ma to po prostu związek z niepewną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa.

Reklama

Licencję na ekstraklasę otrzymał też ŁKS, ale oprócz nadzoru finansowego ma też nadzór infrastrukturalny. Wynika to oczywiście z faktu, że jego stadion jest w budowie. Pozostałe kluby 1. ligi też dostały, pod pewnymi warunkami, licencje. Odra Opole zgłosiła stadion w Lubinie, a Radomiak – w Bełchatowie.

Oczywiście sama licencja nie wystarczy, by w przyszłym sezonie zagrać w PKO Ekstraklasie. Trzeba przede wszystkim wywalczyć awans, a z tym – w przypadku ŁKS-u i Widzewa – może być ciężko. Ale trzymamy kciuki.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama