Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS ogłosił plan przygotowań do rundy wiosennej. Piłkarzy czeka obóz w Turcji

Czas < 1 min czytania
ŁKS ogłosił plan przygotowań do rundy wiosennej. Piłkarzy czeka obóz w Turcji

Drużyna ŁKS-u Łódź mobilizuje się przed jednym z meczów FOT. Marian Zubrzycki

Łódzki Klub Sportowy opublikował plan przygotowań zespołu do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Tak jak w dwóch poprzednich latach biało-czerwono-biali wyjadą na zgrupowanie do tureckiego Side.

Reklama

Według przedstawionego przez klub planu piłkarze Wojciecha Stawowego będą trenować wspólnie jeszcze tylko przez kilka dni. Następnie dostaną wolne na okres świąteczno-noworoczny. Do grupowego treningu powrócą 11 stycznia 2020 roku. Przygotowania rozpoczną się od serii drobiazgowych badań medycznych, które dadzą sztabowi szkoleniowemu odpowiedzi na pytania o kondycję poszczególnych piłkarzy po zimowej przerwie oraz dadzą pewność, że w drużynie nie pojawiły się żadne przypadki zarażenia koronawirusem. Do 22 stycznia przygotowania będą odbywać się w Łodzi.

W nocy z 22 na 23 stycznia ełkaesiacy wylecą na tureckie zgrupowanie, podczas którego mają rozegrać trzy sparingi (ich rywale nie są jeszcze znani). Drużyna wicelidera Fortuna 1 Ligi pozostanie nad Morzem Śródziemnym przez ponad dwa tygodnie.

Reklama

Ełkaesiacy wrócą do Łodzi 6 lutego, by już kilka dni później zmierzyć się w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa. W tym samym czasie rezerwowi gracze biało-czerwono-białych rozegrają grę kontrolną z występującą w II lidze Skrą Częstochowa. Cykl przygotowań do sezonu zwieńczy sparing z trzecioligową Polonią Warszawa. Starcie z ekipą Łukasza Piątka i Rafała Kujawy zaplanowano na 20 lutego.

Przypomnijmy, że wznowienie rozgrywek Fortuna 1 Ligi jest planowane na weekend 26-28 lutego. Ełkaesiacy będą mieli podwójną motywację, by w okresie przygotowawczym wyciskać z siebie siódme poty, bowiem już w pierwszych dniach marca, w drugiej kolejce po przerwie zimowej na stadionie przy al. Unii mają zostać rozegrane 66. derby Łodzi.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama