Reklama
Reklama

OFICJALNIE: ŁKS wzmacnia atak! Snajper z Bośni zagra przy al. Unii

Czas < 1 min czytania
OFICJALNIE: ŁKS wzmacnia atak! Snajper z Bośni zagra przy al. Unii

fot. ŁKS Łódź

Trzeci transfer w dwa dni – ŁKS rozpoczyna okienko transferowe z przytupem. Tak jak informowaliśmy wcześniej, nowym napastnikiem biało-czerwono-białych został Stipe Jurić.

Reklama

Stipe Jurić przyszedł na świat w 1998 roku i całą dotychczasową karierę spędził w barwach bośniackiego NK Široki Brijek. Przez długie lata występował w drużynach młodzieżowych (szczególnie imponującymi statystykami mógł się pochwalić w sezonie 2016/2017, kiedy to w 26 meczach Premijer Ligi U-19 zdobył 33 bramki). W 2018 roku zadebiutował w seniorskiej drużynie dwukrotnych mistrzów Bośni i Hercegowiny. Już w pierwszym sezonie w seniorskiej piłce Jurić czternastokrotnie pojawiał się na boisku i zdobył debiutancką bramkę.

W trzech ostatnich kampaniach ligowych mierzący 185 cm napastnik był podstawowym zawodnikiem swojego macierzystego klubu i zaliczył łącznie 65 występów na ligowych boiskach. Zdobył w nich 17 goli, do których dołożył cztery asysty. Brał też udział w rozgrywkach krajowego pucharu i eliminacjach do Ligi Europejskiej. Swoją dobrą dyspozycją zasłużył na powołanie do reprezentacji Bośni i Hercegowiny do lat 19 i 21.

22-letni snajper wymienia wśród swoich najważniejszych atutów boiskową ambicję i instynkt strzelecki. -Liczę, że wkrótce udowodnię wszystkim kibicom w Łodzi i wszystkim ludziom w klubie, że warto we mnie wierzyć – podkreśla. Jurić ma podwójne obywatelstwo – posiada zarówno bośniacki, jak i chorwacki paszport. Dzięki temu będzie traktowany jak zawodnik z Unii Europejskiej i będzie mógł występować na boisku jednocześnie z Ricardinho, Dragoljubem Srniciem czy Ebenezerem Kelechukwu Ibe-Tortim. Jurić związał się z ŁKS-em trzyletnim kontraktem.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama