Reklama
Reklama
Reklama

ŁKS z GKS-em Jastrzębie łączy… zaskakująco dużo – zapowiedź meczu

Czas 2 min czytania
ŁKS z GKS-em Jastrzębie łączy… zaskakująco dużo – zapowiedź meczu

fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

Reklama

W barwach Jastrzębia z ŁKS-em zagra zawodnik, który dwa lata temu był dla łodzian kluczem do awansu.

Reklama

Chodzi o Lukasa Bielaka. Pochodzący ze Słowacji defensywny pomocnik był kluczowym piłkarzem w taktyce Kazimierza Moskala. Bielak nie tylko świetnie radził sobie w destrukcji, stopując groźne akcje przeciwników w zarodku. Potrafił też wyprowadzić piłkę i uruchomić grających najlepszy sezon w karierze Daniego Ramireza i Patryka Bryłę. W meczu z Wartą Poznań zdobył piękną bramkę, którą kibice wspominają do dziś.

Losy Jastrzębia i ŁKS-u przeplatały się w ostatnich latach bardzo często. Drużyny wspólnie awansowały do pierwszej ligi. Po meczu wyjazdowym z Jastrzębiem, ŁKS świętował awans do ekstraklasy. Z GKS-u łodzianie sprowadzili Jakuba Wróbla, który nie radził sobie w Łodzi, a teraz jest kluczowym zawodnikiem Resovii Rzeszów.

Reklama

GKS Jastrzębie broni się przed spadkiem, ale w rundzie wiosennej sprawiło kilka niespodzianek. Imponować mogą remisy z Termaliką i Górnikiem Łęczna i wysokie zwycięstwo nad Odrą Opole. Jednym z lepszych piłkarzy drużyny ze Śląska jest doświadczony ofensywny pomocnik Daniel Feruga. GKS Jastrzębie ma znacznie więcej piłkarzy, którzy w przeszłości otarli się o solidny poziom ligowy. Barwy drużyny reprezentuje między innymi bramkarz -Mariusz Pawełek, który w barwach GKS-u Katowice rozegrał z ŁKS-em świetny mecz.

ŁKS ma nóż na gardle i musi wygrać. Wyniki 29. kolejki pierwszej ligi są dla łodzian bardzo niekorzystne. W tabeli przeskoczyła ich Arka Gdynia i jeżeli nie wygrają zostaną na szóstym miejscu. Będą musieli oglądać się na Miedź Legnicę, Widzew i Odrę Opole. Przed meczem trener ŁKS – Ireneusz Mamrot zapowiedział, że razem z drużyną pracował cały tydzień nad tym, aby w końcu zagrać dwie równe połowy i pokazać w meczu wysokie umiejętności jakie piłkarze prezentują na treningach. Oprócz Kamila Dankowskiego, którego występ stoi pod znakiem zapytania do gry są zdolni wszyscy zawodnicy ŁKS-u.

Mecz ŁKS-u z GKS-em Jastrzębie rozpocznie się w niedzielę o 15:00. Obejrzeć będzie go można w internetowej telewizji IPLA.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama