Reklama
Reklama

ŁKS zagra ze Stomilem bez najważniejszego zawodnika

Czas 2 min czytania
ŁKS zagra ze Stomilem bez najważniejszego zawodnika

fot. Marian Zubrzycki

W sobotę ŁKS zagra ze Stomilem Olsztyn. Niestety, bez najważniejszego zawodnika.

Reklama

Piłkarze ŁKS-u w sobotę o 18:00 zagrają ze Stomilem Olsztyn. Drużyna z Warmii znajduje się w strefie spadkowej, ale do bezpiecznej lokaty traci pięć punktów i ma dwa zaległe mecze. W 2022 roku olsztynianie zremisowali z Koroną Kielce i przegrali z Widzewem. – Widać było, że Stomil ma plan na ten mecz, by się głęboko bronić i wyprowadzać kontrataki. To niezła ekipa, która trochę już pograła na wysokim poziomie – powiedział Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa i wymienił nazwiska Strausa, Mikity, Reimana, Tymosiaka i Monety. – To nie są chłopcy do bicia – dodał.

ŁKS w sobotnie popołudnie musi udowodnić trenerowi derbowego rywala, że się pomylił i „zbić” chłopców z Olsztyna. Jeżeli łódzki zespół wygra, zrówna się punktami z Koroną i GKS-em Tychy, a do Widzewa, będą tracili tylko pięć oczek. Zadanie nie powinno być trudne. – Pomysł grania jest nadal ten sam. To jest bardzo podobna filozofia, natomiast od momentu zmiany trenera odczuliśmy jakąś taką energię pozytywną, taką chęć do działania, pomimo że może coś nie wyjść, może się nie udać, to idziemy dalej. Moje odczucia są takie, że ta energia, chęć i motywacja do działania się zmieniła. Myślę, że to mocno wpłynęło na naszą postawę – zapowiedział Bartosz Szeliga, który w pierwszym meczu ze Stomilem strzelił debiutancką bramkę w ŁKS-ie.

Reklama

Marcin Pogrzała do dyspozycji będzie miał Mateusza Kowalczyka. Młodzieżowiec wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski i jest gotowy do gry. Za kartki zawieszeni są Maciej Dąbrowski i Maciej Wolski. W 2022 roku doświadczony stoper jest najważniejszym zawodnikiem ŁKS-u. Wprowadza spokój do gry i często daje kolegom z zespołu impuls do gry ofensywnej. Jego miejsce prawdopodobnie zajmie Oskar Koprowski, który również radzi sobie bardzo dobrze. Z kontuzją boryka się Piotr Janczukowicz, jego też raczej nie zobaczymy w kadrze łódzkiego zespołu na mecz ze Stomilem.

ŁKS zagra ze Stomilem w sobotę o 18:00. Bilety dostępne w kasach i na stronie internetowej. Sobota to ostatni dzień, w którym można kupić karnet na rundę wiosenną. Transmisja w Polsacie Box Go i na Statscore.

Reklama

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama