Marcin Kozłowski i Kacper Falon zdyskwalifikowani na 4 lata!

Kacper Falon FOT. Marian Zubrzycki

Reklama


Czas < 1 min czytania

Dwóch byłych piłkarzy Widzewa – Marcin Kozłowski i Kacper Falon, – zostało zdyskwalifikowanych na 4 lata. To efekt afery dopingowej w Pogoni Siedlce, w którą zamieszanych jest łącznie siedmiu piłkarzy i sztab szkoleniowy.

Przypomnijmy, że o sytuacji związanej z dopingiem w Pogoni zrobiło się głośno pod koniec 2019 roku. Wówczas wszczęte zostało postępowanie wobec siedmiu zawodników siedleckiego klubu. POLADA informowała również, że udostępniła akta sprawy prokuraturze, gdyż padło podejrzenie o narażeniu piłkarzy Pogoni na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 

Chodziło o podanie piłkarzom wlewów witaminowych za pomocą kroplówki. Nie podano im co prawda niedozwolonych substancji, ale zawodnicy otrzymali zbyt duże jednorazowe dawki. 

Reklama

W grudniu 2019 roku wszyscy zamieszani w tę sprawę zawodnicy zostali ukarani półrocznym zawieszeniem, którego spora część przypadła na przerwę związaną z koronawirusem.

W środę wieczorem swój wyrok w tej sprawie wydał panel dyscyplinarny drugiej instancji POLADA, który ukarał sześciu zawodników Pogoni, w tym Falona i Kozłowskiego, karą czterech lat bezwzględnej dyskwalifikacji.

Obaj byli widzewiacy są zaskoczeni zaistniałą sytuacją i nie zgadzają się z tak wysokimi karami. Zapowiadają, że będą szukać możliwości odwołania się od decyzji POLADA.

Drakońska kara może dla obu byłych widzewiaków oznaczać koniec ich piłkarskich karier.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz