Reklama
Reklama
Reklama

Master Pharm Budowlani grają o złoto

Czas 2 min czytania
Master Pharm Budowlani grają o złoto

Fot: Master Pharm Budowalni

Master Pharm Budowalni z Ogniwem Sopot zagrają o złoty medal.

Reklama

Chociaż jedna z łódzkich drużyn ma szansę zakończyć sezon ze złotym medalem. Master Pharm budowalni zmierzą się w finale fazy play-off z Ogniwem Sopot. Dla łódzkich rugbystów będzie to szansa na wzięcie odwetu za rok 2019, kiedy to przegrali z drużyną z trójmiasta. W 2020 przez pandemię koronawirusa liga nie została dokończona, więc Ogniwo od dwóch lat dzierży tytuł mistrza Polski.

W lidze lepsze było Ogniowo, zakończyło sezon bez porażki. Budowlani przegrali tylko raz. Obie drużyny mają po dwa remisy. Bilans Ogniwa to 16-0-2, Budowlanych 15-1-2. Łódzka drużyna ma w swoim składzie najskuteczniejszego gracza Ekstraligi Rugby Michała Kępę, który samodzielnie zdobył aż 217 punktów.

Reklama

Budowalni mają o co grać, bo za zdobycie złotego medalu miasto obiecało im nagrodę 150 tysięcy złotych. Dyrektor sportowy i trener Mirosław Żórawski przed meczem finałowym mówił:

Każde rozgrywki chcemy kończyć występem w finałach i to nam się z reguły udaje. Później to jest już walka i specyfika meczu finałowego.

Przez kontuzje nie zagrają:  Kafarski, Witkowski, Matyjak i Olejnik. Występujący aktualnie w Szwajcarii Patryk Reksulak też nie pomoże łódzkiej drużynie. Trenerzy uważają, że mają na tyle mocny skład, że są w stanie wygrać złoty medal, a o zwycięstwie decydowały będą detale, nad którymi pracowali. Jako przykład takich detali drugi trener Master Pharm Budowalnych Krzysztof Szulc podaje pracę nad dobrym wykonywaniem wyrzutów z autu.

Reklama

Kierownik drużyny Grzegorz Białkowski, który w tym roku obchodzi trzydziestoleci pracy w Budowalnych wierzy, że drużyna jest w stanie osiągnąć sukces.

Wierzę, że drużyna mój jubileusz 30 lat pracy w sporcie, w rugby, uczci w najlepszy z możliwych sposobów i zdobędzie złoty medal

Klub przygotował też specjalne koszulki, w których wystąpią rugbyści. Mają one upamiętniać pierwsze, historyczne mistrzostwo Polski.

Reklama

Mecz Ogniwo Sopot – Master Pharm Budowalni, zacznie się o 15:00. Po raz pierwszy będzie go można obejrzeć w TVP Sport, a nie jak we wcześniejszych sezonach w Polsacie.

Fot: Master Pharm Budowalni

Reklama

Inne sporty

Master Pharm Budowlani

Dodaj komentarz

Reklama