Reklama
Reklama
Reklama

Master Pharm Budowlanym zabrakło przyłożenia do złota

Czas < 1 min czytania
Master Pharm Budowlanym zabrakło przyłożenia do złota

Fot: Master Pharm Budowalni

Reklama

Rugbiści Master Pharm Budowalnych przegrali finał i muszą zadowolić się srebrnym medalem mistrzostw Polski.

Reklama

Po raz kolejny Budowalni musieli uznać wyższość Ogniwa Sopot. To drugi z rzędu finał, w którym ulegli drużynie z Trójmiasta. Mimo porażki są rekordzistami Polski. Srebro, które zdobyli jest ich dziewiątym medalem, a finał, w którym wzięli udział ósmym z rzędu.

Mecz był bardzo zacięty. Jedyne punkty z przyłożenia zdobyli rugbiści Ogniwa. Drużyna z Sopotu otworzyła wynik rzutem karnym. Szybko odpowiedzieli łodzianie, a dokładnie Michał Kępa, który wykorzystał drugiego karnego. W przerwie słychać było, że trener Mirosław Żórawski motywuje zawodników. Widać, było skutki tej mowy, bo drugą połowę łódzki zespół zaczął dobrze i przeważał nad Ogniwem. Niestety nie wykorzystali karnego przy wyniku 13:9.

Reklama

Gospodarze kontrolowali jednak spotkanie, choć i im zdarzało się wiele błędów. Tak było w końcówce, kiedy przy wyniku 19:15 łodzianie mieli rzut karny. Musieli liczyć na przyłożenie, jednak nie zdołali zawiązać mola autowego i sędzia odgwizdał koniec meczu. W efekcie Master Pharm Budowalni drugi sezon z rzędu zakończyli ze srebrnym medalem, co trzeba jednak uznać za porażkę, bowiem byli faworytami.

Ogniwo Sopot – Marster Pharm Budowlani 19:15

Punkty dla Ogniwa: Piotrowicz 14, Olszewski 5
Punkty dla Master Pharm Budowlanych: Kępa 15

Reklama

Master Pharm Budowlani: Kramarenko, Plesiński, Mchedlidze, Karpiński, Shevchenko, Kotasa, Mirosz, Justyński, D. Plichta, Kępa, Seerane, Dobijański, Urbaniak, Pogorzelski, Wlaźlak

Reklama

Inne sporty

Master Pharm Budowlani. rugby

Dodaj komentarz

Reklama