Reklama
Reklama
Reklama

Mistrzowie Polski z Tomaszowa Mazowieckiego

Czas 2 min czytania
Mistrzowie Polski z Tomaszowa Mazowieckiego

Lechia Tomaszów, mistrz Polski juniorów Fot. pzps.pl

Reklama

Siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki zostali mistrzami Polski juniorów.

Reklama

Niewiele jest w Polsce klubów, które wychowały tylu wybitnych zawodników, jak Lechia. W nim kariery zaczynali mistrzowie olimpijscy w Montrealu: Edward Skorek i Wiesław Gawłowski, a także grający dziś w PlusLidze Robert Milczarek, Paweł Woicki czy były mistrz Polski z PGE Skrą Bełchatów Bartłomiej Neroj.

Siatkówka w Tomaszowie próbuje się odrodzić. Drużyna Lechii zajęła 9. miejsce w Tauron 1. Lidze, lecz największy sukces odnieśli juniorzy. Na rozegranych w Krakowie mistrzostwach Lechia była zdecydowanie najsilniejsza, kończąc zawody z jednym straconym setem. Tomaszowianie kolejno pokonali Trefla Gdańsk 3:0, Jastrzębski Węgiel 3:1, Wifamę Łódź 3:0, by w półfinale trafić na Eneę Energetyka Poznań. Zwyciężyli bardzo wyraźnie, tylko w trzecim secie pozwalając rywalom na zdobycie 20 punktów.

Reklama

W finale Lechia znów zagrała z Jastrzębskim Węglem. Tym razem jej dominacja była bardzo wyraźna, a sety zakończyły się wynikami 25:13, 25:16 i 25:16. Mistrzowie grali w składzie: Kacper Boguszewski, Artur Brzostowicz, Piotr Szulczyk, Dawid Suski, Filip Toma, Jakub Kubacki, Jakub Sygitowicz, Marcel Hendzelewski, Jakub Nowak, Wiktor Wójcik, Igor Lubicki, Mikołaj Lenarcik, Oliwier Nowak, Kacper Socha; trenerem był Kamil Czapnik. Młodzi tomaszowianie zgarnęli też nagrody indywidualne: Hendzelewski został najlepszym zawodnikiem turnieju, Nowak – najlepszym środkowym, a Suski – najlepszym rozgrywającym. Wifama zajęła ósmą pozycję.

Juniorki MKS ŁKS Siatkówka Żeńska na podium mistrzostw Polski Fot. pzps.pl

W turnieju juniorek w Olecku brązowy medal zdobył ŁKS, który w decydującym spotkaniu pokonał 3:0 Eneę Energetyka Poznań. Wcześniej przegrał walkę o finał z Legionovią Legionowo 0:3. Mistrzem została Energa MKS SMS Kalisz. Zawodniczka ŁKS-u Anastasija Hryshchuk została wybrana na najlepszą atakującą finałów.

Reklama

Siatkówka

Lechia Tomaszów MazowieckiŁKS Commercecon ŁódźŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama