Reklama
Reklama

Mocne treningi żużlowców Orła. „Podkręciliśmy obroty”

Czas 2 min czytania
Mocne treningi żużlowców Orła. „Podkręciliśmy obroty”

Marcin Nowak z Orła Łódź (w niebieskim kasku) podczas meczu z Wybrzeżem Gdańsk (fot. Marian Zubrzycki)

Chociaż za oknami w Łodzi wiosny jeszcze nie widać, to żużlowcy Orła nie próżnują i ciężko trenują, by jak najlepiej przygotować się do sezonu 2022. W minionym miesiącu dużo czasu poświęcili na budowanie siły fizycznej, wytrzymałości i… atmosfery w zespole. – Wszyscy dobrze się dogadujemy- mówi Marcin Nowak, żużlowiec KŻ Orzeł Łódź.

Reklama

Intensywny styczeń żużlowców KŻ Orzeł Łódź

Od samego początku 2022 roku żużlowcy KŻ Orzeł Łódź zabrali się do pracy. Najpierw trenowali w Łodzi, a następnie udali się na obóz do Białki Tatrzańskiej, o czym w rozmowie z oficjalną stroną klubu wspomina Marcin Nowak.

– Styczeń to był taki okres, w którym podkręciliśmy obroty i pracowaliśmy intensywniej. Bazowaliśmy również na tym, co zbudowaliśmy w listopadzie oraz grudniu. Na pewno nie było lekko, szczególnie w Białce Tatrzańskiej. Spaliśmy w ośrodku położonym około 1300 metrów nad poziomem morza, więc na treningach brakowało nieco tlenu, co pomagało w budowaniu wytrzymałości – mówi 26-latek.

Reklama

 Ciężka styczniowa praca ma zaprocentować, gdy pogoda umożliwi powrót na motocykle.

Wraz z początkiem lutego schodzimy natomiast z większych obciążeń. Przez cały styczeń pracowaliśmy bardzo intensywnie. Teraz trzeba złapać świeżość przed wejściem na motocykl. Będziemy się przygotowywać pod względem szybkościowym, a także poprawimy refleks – wyjaśnia Marcin Nowak.

Reklama

Dobra atmosfera to podstawa

Styczniowy obóz w górach służył również zbudowaniu odpowiedniej atmosfery w drużynie. Z takiego obozu skorzystali wszyscy żużlowcy łódzkiego klubu, ale przede wszystkim potrzebowali tego Michał Gruchalski oraz Nikodem Bartoch, czyli nowi zawodnicy w łódzkim zespole.

Reklama

– Myślę, że Michał oraz Nikodem mogą czuć się, jakby jeździli u nas od kilku sezonów. Wszyscy dobrze się dogadujemy. Wieczorami w czasie wolnym sporo rozmawialiśmy. Dobrze spędziliśmy czas zarówno pod względem treningowym, jak i budowania atmosfery – przekonuje Marcin Nowak, cytowany przez orzel.lodz.pl.

Dwa miesiące do startu

Początek sezonu eWinner 1. Ligi Żużlowej zbliża się wielkimi krokami.  

Drużyna Orła Łódź swój pierwszy mecz rozegra na własnym stadionie z ROW-em Rybnik. Spotkanie odbędzie się w weekend 9-11 kwietnia. W kolejnych rundach łódzcy żużlowcy się z Aforti Startem Gniezno oraz Abramczyk Polonią Bydgoszcz

Reklama

Sezon zasadniczy zakończy się kolejką rozgrywaną w dniach 23-25 lipca. Faza play-off rozpocznie się natomiast w dniach 6-7 sierpnia. Wówczas zostaną rozegrane pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Spotkania finałowe odbędą się 11 oraz 18 września 2022 roku.

Żużel

Marcin NowakOrzeł Łódźżużel

Dodaj komentarz

Reklama