1 czerwca 2021 to szczególna data dla kibiców Widzewa i samego klubu. Równo rok temu nastąpiło otwarcie klubowego miejsca pamięci o sukcesach sprzed lat. Wszystkie piękne wspomnienia tworzyli ludzie, którzy przed rokiem byli gośćmi honorowymi. Przypomnijmy, że wśród osób obecnych przy otwarciu muzeum Widzewa Łódź byli jego byli znakomici zawodnicy: Wiesław Wraga, Andrzej Grębosz i Krzysztof Kamiński. Cała trójka przez wiele lat dumnie reprezentowała czerwono-biało-czerwone barwy.
Na temat roli, jaką odgrywa miejsce widzewskiej pamięci wypowiedział się również wiceprezydent miasta Łodzi, Adam Pustelnik, który przypominał z nostalgią wielkie mecze Widzewa na arenie europejskiej:
– Bardzo cieszę się, że Widzew Łódź pielęgnuje pamięć o latach chwały – okresie wielkiego Widzewa z lat. 80. czy meczach Ligi Mistrzów, kiedy drużyna walczyła jak równy z równym z Borussią Dortmund czy Atletico Madryt, co teraz w polskiej piłce wydaje się niemożliwe. To kawał pięknej historii Łodzi i całej polskiej piłki, za której pielęgnację bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym. Dzięki temu możemy wrócić do momentów, przy których wielu kibiców przeżywało najlepsze chwile swojej młodości – powiedział wiceprezydent Łodzi
Przypomnijmy, że muzeum Widzewa Łódź podzielone jest na cztery strefy. Pierwsza z nich zatytułowana „Początek” przedstawia początki klubu i całego środowiska robotniczego. Drugą częścią jest „Stara Hala”, w której umieszczono wszystkie dostępne pamiątki, dotyczące nie tylko piłki nożnej, ale wszystkich sekcji Widzewa Łódź. Trzecia część poświęcona jest temu, o czym wspominał wówczas wiceprezydent Łodzi, Adam Pustelnik, czyli niezapomnianym meczom czerwono-biało-czerwonych w europejskich pucharach. W części „Wielki Widzew” przypomnimy sobie o wspaniałych starciach czterokrotnego mistrza Polski z Manchesterem City czy Liverpoolem. Ostatnia, czwarta część muzeum Widzewa, pod nazwą „Stadion”, jest poświęcona najnowszej historii klubu.
Warto także odnotować, że w ostatnich dniach wejście do Muzeum Widzewa doczekało się odświeżenia. Na szybach pojawiły się okleiny przedstawiające niezwykle ważne i zasłużone dla klubu postaci, co spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony kibiców Widzewa i bywalców klubowego muzeum.