Reklama
Reklama
Reklama

Na Widzewie powstanie niezwykły mural

Czas < 1 min czytania
Na Widzewie powstanie niezwykły mural

Wizualizacja muralu z okazji jubileuszu 40-lecia pierwszego mistrzostwa Polski Widzewa/Widzew Twitter

Na ścianie bloku przy ul. Kazimierza na Widzewie powstanie mural upamiętniający pierwsze mistrzostwo Polski klubu.

Reklama

W ubiegłym roku Widzew obchodził 110 urodziny, ale klub kompletnie zawalił jubileusz. Ówczesna prezes Martyna Pajączek tłumaczyła brak okolicznościowych imprez i działań z okazji rocznicy Widzewa pandemią. Pandemia jednak trwa, a w klubie – już bez pani prezes – organizują jubileusz 40-lecia pierwszego mistrzostwa Polski. I zapowiada się świetnie – godnie i efektownie.

Już 1 czerwca otwarte uroczyście zostanie muzeum Widzewa, które mieścić się będzie na stadionie od strony al. Piłsudskiego. Zaraz obok oficjalnego sklepu. W czwartek trwały prace przy wejściu do muzeum – nad nim jest już efektowny napis i dwa herby – Widzewa i TMRF.

Reklama

Na 13 czerwca podczas meczu z Odrą Opole zaplanowane uroczystości na stadionie z udziałem byłych mistrzów Polski. Na stadionie wmurowana zostanie też pamiątkowa tablica upamiętniająca pierwszy krajowy sukces czerwono-biało-czerwonych. W sklepie będzie też można kupić specjalne retro gadżety, a stadion zostanie odświętnie ozdobiony. W przyszłości elewacja będzie zresztą zmieniana na różne okazje.

Jak się okazuje, to nie wszystko. Wiceprezes Michał Rydz (brawo za obchody!) poinformował, że na osiedlu Widzew powstanie specjalny historyczny mural. Będzie to zdjęcie piłkarzy z mistrzowskiego sezonu. Znajdzie się na ścianie bloku przy ul. Kazimierza 9, czyli niedaleko stadionu. Podpisano już umowę ze wspólnotą mieszkaniową oraz Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Prace rozpocząć mają się jeszcze w czerwcu, a ukończone powinny zostać pod jego koniec.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama