Reklama
Reklama
Reklama

Nową atakującą ŁKS-u Commercecon zastąpiła… atakująca ŁKS-u Commercecon

Czas < 1 min czytania
Nową atakującą ŁKS-u Commercecon zastąpiła… atakująca ŁKS-u Commercecon

Siatkarka, która z ŁKS-em Commercecon zdobyła mistrzostwo Polski, we Włoszech zastąpi nową atakującą biało-czerwono-białych.

Reklama

Monika Gałkowska (dawniej Bociek) wraz z ŁKS-em Commercecon sięgnęła po mistrzostwo Tauron Ligi. Atakująca nie grała w prawdzie tyle co Izabela Żebrowska-Kowalińska, ale była cenną zmieniczką, jakiej ŁKS-owi od tamtego momentu brakuje. W 2020 roku Gałkowska, po tym jak łódzki zespół zajął trzecie miejsce w lidze, przeniosła się do MKS-u Kalisz, w którym szybko stała się czołową postacią. Włoskie media poinformowały, że byłą ełkaesiankę zakontraktowała Perugia… czyli poprzedni klub Valentiny Diouf, nowej atakującej ŁKS-u Commercecon, który po tym jak Włoszka przeniosła się do Łodzi pilnie szukał siatkarki na jej pozycję. Padło na Bociek, która nie kryła zadowolenia, że z Polski przenosi się do tak mocnej ligi jak włoska.

Bardzo się cieszę, że tu jestem, bo potrzebowałam czegoś więcej niż to, co oferowały mi mistrzostwa Polski. Zależało mi na tym nowym doświadczeniu. Wiem, że we Włoszech poziom mistrzostw jest bardzo wysoki, dlatego nie musiałem się zbytnio zastanawiać, czy przyjąć propozycję. Nie mogę się już doczekać startu

Reklama

Diouf jest już w Polsce i chociaż nie zagrała w wygranym przez łódzki zespół meczu z Volleyem Wrocław, to prawdopodobnie będzie gotowa na kolejne spotkanie. Siatkarki ŁKS-u, w niedzielę 13 lutego zmierzą się na wyjeździe z Jokerem Świecie.

fot: ŁKS Commercecon

Reklama

Siatkówka

ŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama