Reklama
Reklama
Reklama

Nowe boisko w Łodzi. Łódzka Akademia Futbolu inwestuje we własną bazę [ZDJĘCIA]

Czas 3 min czytania
Nowe boisko w Łodzi. Łódzka Akademia Futbolu inwestuje we własną bazę [ZDJĘCIA]

Nowe boisko Łódzkiej Akademii Futbolu w budowie (fot. mat. prasowe)

Na łódzkim Teofilowie trwa budowa nowego pełnowymiarowego boiska do gry w piłkę nożną. A to dopiero początek. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy na dawnych terenach Elty ma powstać nowa baza Łódzkiej Akademii Futbolu.

Reklama

Łódzka Akademia Futbolu będzie miała nowe boisko

Łódzka Akademia Futbolu działa na terenie całej Łodzi od 2011 roku. W strukturach szkółki trenuje obecnie około 800 dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Mając już ugruntowaną pozycję na rynku, ŁAF postanowił wykonać kolejny krok i wybudować pełnowymiarowe boisko na terenie przy al. Odrowąża.

CZYTAJ TAKŻE >>> Trener ŁKS-u: „Dedykuję to zwycięstwo Kibu Vicuñii”

– Wiadomo, że w Łodzi brakuje pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Od dłuższego czasu szukaliśmy miejsca, które pozwoliłoby rozwinąć naszą Akademię. Jakiś czas temu pojawiła się okazja i wydzierżawiliśmy teren przy al. Odrowąża na okres 15 lat – opowiada Stefan Potocki z Łódzkiej Akademii Futbolu.

Nowe pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią ma pozwolić Akademii postawić milowy krok w rozwoju młodych piłkarzy, którzy ukończyli 12 lat. Młodsze roczniki mogą trenować na okolicznych orlikach, ale starsi zawodnicy potrzebują już piłkarskiego boiska z prawdziwego zdarzenia.

– Planujemy tutaj oświetlenie i zespół szatniowych kontenerów oraz biuro Akademii. Chcemy jeszcze utwardzić parking, żeby ułatwić życie rodzicom naszych podopiecznych – mówi Potocki.

Ogromna inwestycja Łódzkiej Akademii Futbolu

W budowę boiska piłkarskiego na dawnych terenach Elty włożono ogromne pieniądze. Mowa o blisko dwóch milionach złotych, chociaż jeszcze dwa lata temu koszt takiej inwestycji był dużo niższy.

– Zbierając pieniądze na tę inwestycję braliśmy pod uwagę ceny z 2020 i początku 2021 roku. Niestety koszty zwiększyły się diametralnie, musieliśmy włożyć sporo dodatkowego wysiłku, ale wygląda to tak, że wszystko uda się zamknąć w budżecie – zdradza Stefan Potocki.

Reklama

Wiele wskazuje na to, że na jednym nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią się nie skończy. W ŁAF-ie planują już kolejną inwestycję, która pozwoli jeszcze bardziej poprawić warunki do treningów młodych piłkarzy.

Obok planujemy postawić drugie boisko, z balonem, ale potrzebujemy do tego prywatnego inwestora. Mamy przygotowane rozwiązania biznesowe, w których my, jako Akademia, moglibyśmy z tego krytego boiska korzystać, ale byłoby ono także wynajmowane innym podmiotom. Wiadomo, że takich boisk w Łodzi, poza tym przy ul. Minerskiej, nie ma – mówi Potocki, który przyznał, że pierwsze rozmowy z potencjalnymi partnerami są już prowadzone, a ich finalizacja może mieć miejsce w przyszłym roku.

– Wówczas mielibyśmy już taką optymalną bazę z pełnowymiarowym boiskiem, boiskiem krytym, szatniami i biurem Akademii. Oczywiście względem największych klubów to niewiele, ale patrząc przez pryzmat Łodzi, to już wygląda ciekawie – uważa przedstawiciel Łódzkiej Akademii Futbolu.

CZYTAJ TAKŻE >>> Daniel Tanżyna wypada Widzewowi do końca sezonu

Reklama

Nowe boiska drogą do Centralnej Ligi Juniorów?

Powstanie nowych boisk ma pozwolić Akademii na zatrzymywanie w swoich strukturach najbardziej utalentowanych młodych zawodników po 15. roku życia.

– Chcemy mieć więcej starszych dzieciaków, które grają już na pełnowymiarowych boiskach. Planujemy też zgłosić grupę seniorów, która będzie się składać z chłopaków, którzy już zakończą wiek juniora. Miasto jest duże, chętnych do gry nie brakuje – opowiada Potocki.

Obecnie Łódzka Akademia Futbolu nie ma warunków, by zapewnić dalszy rozwój piłkarzom w wieku juniorskim. Niebawem, wraz z oddaniem do użytku nowego boiska, ma się to zmienić.

Reklama

– Celujemy nie tylko w to, by przekazywać naszych wychowanków do ŁKS-u i Widzewa. Chcemy stworzyć struktury, które sprawią, że każda kategoria wiekowa będzie miała zespół na poziomie wojewódzkim. Miło by było, gdyby do nas zawitała także Centralna Liga Juniorów, co do tej pory, ze względu na braki infrastrukturalne, było niemożliwe. Teraz ta sytuacja się zmienia – wyjaśnia nasz rozmówca.

Powstające pełnowymiarowe boisko wraz z oświetleniem i szatniami ma zostać oddane do użytku na przełomie maja i czerwca 2022 roku.

Reklama

Piłka nożna

Łódzka Akademia Futbolu

Dodaj komentarz

Reklama