Oceny piłkarzy Widzewa. Brawo dla młodych!

Jakub Kmita i kierownik drużyny Widzewa Marcin Pipczyński Fot. widzew.com/ Martyna Kowalska

Reklama

Czas 2 min czytania

Piłkarze Widzewa zremisowali na wyjeździe z Koroną Kielce. Jak wypadli piłkarze łódzkiej drużyny?

Vjaceslavs Kudrjavcevs – 4

Reklama

W Widzewie jeszcze sprawdzają, czy Łotysz się nadaje. Niedługo trzeba będzie podjąć decyzję, czy wykupić go ze Stomilu Olsztyn. W Kielcach nie miał wielu okazji do pokazania co potrafi, ale ogólnie to był występ na plus. Przede wszystkim nie był już tak nerwowy, jak we wcześniejszych występach.

Patryk Stępiński – 2

Reklama

No nie. Nie możemy się do niego przekonać. Sprokurował faul, po którym sędzia podyktował rzut karny. On ogólnie nie za bardzo potrafi grać w piłkę. Sorry.

Michal Grudniewski – 3

Reklama

Niby zagrał poprawnie, ale – jak wyżej – on też nie za bardzo umie grać w piłkę.

Krystian Nowak – 5

Nowak z kolei umie i znów to pokazał. Momentami grał jak profesor. Akurat dla niego szkoda, że liga zaraz się kończy.

Filip Becht – 3

Mamy wrażenie, że z Bechta nie będzie wielkiego piłkarza, ale i tak mamy do niego słabość. Bo wolimy, gdy błędy popełnia widzewiak, a nie piłkarz wypożyczony z innego klubu. Tym bardziej taki, który zawala bramki. Bechtowi się to nie zdarza.

Mateusz Możdzeń – 1

Co mamy napisać? Najniższa z możliwych not należy się nie jemu, a trenerowi Marcinowi Broniszewskiemu, który nagle uznał, że Możdżenia trzeba odkurzyć. Ten zawalił gola, jak zwykle mu się nie chciało, itd. Nie piszemy nic więcej, bo nie będziemy obrażać ludzi.

Bartłomiej Poczobut – 3

Jego fani mogą być usatysfakcjonowani – „Poczo” powalczył w środku. Jeśli jeszcze zacznie grać w piłkę, to dołączymy do fan clubu.

Marek Hanousek – 3+

Nie zmieniamy zdania, że Czech potrafi grać w piłkę. W Kielcach najlepszy ze środkowych pomocników Widzewa.

Karol Czubak – 5

Strzał w słupek po strzale głową. Piękne podanie otwierające do Pawła Tomczyka. I w końcu gol, który dał drużynie punkt. Och Karol!

Piotr Samiec-Talar – 3+

Byliśmy zdziwieni, że został zmieniony, bo stwarzał zagrożenie dla bramki Korony. On umie grać w piłkę, potrafi być przebojowy. Oczywiście brakuje mu liczb, czyli goli i asyst, ale w lepszej drużynie będą mieli z niego pożytek.

Paweł Tomczyk – 1

Zmarnował dwie okazje, z czego jedna była znakomita. Też już obiecywaliśmy, że nie będziemy zbyt brutalni. I na tym zakończmy.

Caique – 2

Występ bez żadnej historii.

Jakub Kmita – 5

Młodzi piłkarze z rezerw nie są gotowi – słyszymy od tygodni od trenera Widzewa. I nagle wchodzi 19-letni Kmita, robi super akcję i asystuje przy golu. Kto nie jest gotowy? Kmita zrównał się liczbą asyst z Dominikiem Kunem i Mateuszem Michalskim. Mowa o całym sezonie.

Dawid Owczarek – 4

Trener wpuścił go w doliczonym czasie gry. Piękny gest, bo 17-latek zagrał dłużej niż Marcin Robak całkiem niedawno. Młodzian wykorzystał dane mu sekundy. To było sztuką, a on pokazał, że potrafi grać w piłkę.

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

1 Komentarz

Dodaj komentarz