Reklama
Reklama

Oceny piłkarzy Widzewa. Heniek i Bartek – TOP!

Czas 2 min czytania
Oceny piłkarzy Widzewa. Heniek i Bartek – TOP!

LODZ. 03.05.2022 PILKA NOZNA. FORTUNA I LIGA LKS LODZ - WIDZEW LODZ N/Z MAREK HANOUSEK, HENRICH RAVAS FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Widzew wygrał na Stadionie Króla. Największa w tym zasługa bramkarza i środkowego napastnika.

Reklama

Hanrich Ravas – 5

Bohater Widzewa. Obronił strzały Pirulo, Oskara Koprowskiego oraz zwyciężył w sytuacji sam na sam z Samuelem Corralem. Czy mogłoby być lepiej? Wspaniały występ Słowaka. Ostatnio nie musimy tęsknić za Jakubem Wrąblem.

Reklama

Paweł Zieliński – 3-

Czasami ręce nam opadały po zagraniach Zielińskiego w ofensywnie i defensywie. Nie rozumiemy, czemu on tak ma. Poza tym występ co najwyżej solidny.

Reklama

Marek Hanousek – 2

Reklama

W poprzednim meczu z Koroną Kielce Czech popełnił fatalny błąd, który kosztował Widzew stratę dwóch punktów. Odebraliśmy mu wtedy tytuł profesorski i dzisiaj mu go nie oddamy. Bo Hanousek znów się nie popisał, gdy w drugiej połowie stracił piłkę przy jej wyprowadzaniu. Samuel Corral wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale Henrich Ravas wygrał ten pojedynek. Słowak naprawił błąd Czecha, ale to nie rozgrzesza kolegi. Poza tą akcją Hanousek grał jak należy. Ale nie możemy o niej zapomnieć, stąd tak niska nota. Ten błąd, wielbłąd, mógł zmienić losy meczu i być może awansu. Sorry Marek. Ale nie przejmuj się naszą oceną – wygrałeś derby Łodzi.

Martin Kreuzriegler – 2

Chcielibyśmy zapamiętać jakąś dobrą akcję Austriaka, ale pamiętamy, jak Pirulo założył mu siatkę w polu karnym i fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki po przerwi. Na szczęście dla Widzewa, Pirulo nie strzelił.

Reklama

Karol Danielak – 3

Miał dobry początek. Szarpał, walczył. Później zgasł.

Patryk Stępiński – 3+

Reklama

Wszystko zależy od tego, jakie miał zadania. Jeśli miał przeszkadzać rywalom, skupiać się na defensywie – to było naprawdę ok. Jeśli miał też zadania ofensywne, to było gorzej. Ale to był ogólnie dobry występ nie na swojej przecież pozycji.

Dominik Kun – 3+

Kun nas trochę irytuje. Za dużo chaosu, strat. Ale zrobił akcję, po której w słupek trafił Ernest Terpiłowski. Poza tym pracował, wręcz harował na boisku.

Reklama

Fabio Nunes – 3+

Jak to on – miał momenty słabsze i lepsze. Nie zawiódł w defensywie, co nie jest takie oczywiste w jego przypadku.

Ernest Terpiłowski – 3+

Reklama

W jego przypadku podobnie, jak wyżej – miał momenty naprawdę dobrej gry, ale też znikał na długie minuty. Były też straty, niedokładnie podania. Pamiętajmy, że Widzew wygrał, ale ogólnie mecz był słaby.

Kristoffer Normann Hansen – 4

Nie był może bardzo widoczny, ale po tym, co zrobił w 80. minucie, kiedy przejął piłkę i znakomicie podał do Bartłomieja Pawłowskiego, to wszystko inne jest nieważne.

Bartłomiej Pawłowski – 5

Co mamy napisać? Że to nie był najlepszy występ? Nie napiszemy. Pawłowski został bohaterem derbów. Znów pokazał, że z nim w składzie Widzew jest zdecydowanie mocniejszy.

Krystian Nowak, Daniel Villanueva i Bartosz Guzdek grali za krótko, by ich ocenić.

Piłka nożna

derby ŁodziWidzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama