Reklama
Reklama

Oceny piłkarzy Widzewa. Tomczyk musi dostać 5

Czas 2 min czytania
Oceny piłkarzy Widzewa. Tomczyk musi dostać 5

Sandecja Nowy Sącz - Widzew Łódź 2:2, Daniel Villanueva/fot. Marcin Bryja, widzew.com

Widzew zremisował w Nowym Sączu z Sandecją 2:2. Punkt w końcówce uratował Paweł Tomczyk.

Reklama

Jakub Wrąbel – 3

Oceniamy jego występ jako poprawny, solidny. Nie miał okazji do pokazania swojego kunsztu, a przy golach nie miał po prostu większych szans.

Reklama

Patryk Stępiński – 2

Zaczął mecz naprawdę dobrze. Był pewnym punktem defensywy. A może było takie wrażenie, bo Sandecja nie atakowała za dużo? Gdy zaatakowała Stępiński całkowicie się pogubił. To on popełnił błąd przy pierwszym golu i nie upilnował Błażeja Szczepanka. Niedługo potem znów źle się ustawił, ale na szczęście sędzia bramki nie uznał.

Reklama

Tomasz Dejewski – 2+

Reklama

Lepszy od Stępińskiego, ale to wcale nie oznacza, że grał dobrze. Gdy rywale atakowali, on też się gubił i nie jest to pierwszy raz.

Daniel Tanżyna – 3

Dobrze, że wrócił do gry, szkoda, że nie u boku Krystiana Nowaka, który jest najlepszym obrońcą Widzewa. Tanżyna zasługuje na wyższą notę, bo nie ogranicza się tylko do obrony, ale często włącza się też do ataku i jest groźny w polu karnym przeciwnika.

Reklama

Paweł Zieliński – 4

Do przerwy bardzo dobry występ, potem zgasł. Majstersztykiem było jego podanie do Daniela Villanuevy, świetne było też zagranie przy pierwszym golu dla Widzewa.

Marek Hanousek – 4

Reklama

Jak zawsze dobry występ, bo pomagał i w defensywie i ofensywie. Gdyby w Widzewie było 11 takich Hanousków…

Dominik Kun – 4

Niepotrzebna była ta czerwona kartka po dwóch żółtych, ale to już szczegół, bo Kun wyleciał z boiska w samej końcówce i Widzew na szczęście już gola nie stracił. Kun ma gola i asystę i to jest ważne. Poza tym jak zawsze dużo biegał, bardzo się starał i grał dobrze.

Reklama

Fabio Nunes – 3

Wciąż pokazuje, że ma duże umiejętności techniczne, ale gra przy tym niedbale, niedokładnie, trochę jakby mu się nie chciało.

Karol Danielak – 3+

Reklama

Gdy cała drużyna grała dobrze przed przerwą, to Danielak się wyróżniał. To piłkarz do atakowania. Później zniknął. Ale asystę w meczu zaliczył.

Bartosz Guzdek – 1

Niestety to już nie dołek formy, a Rów Mariański. Fatalny wybór wykończenia akcji w pierwszej połowie. Dawny Guzdinho walnąłby pod poprzeczkę. Obecny… widzieliśmy niestety.

Daniel Villanueva – 3-

Może dla niektórych to ciut za wysoka nota, ale bardzo trudno go ocenić, bo grał nieźle. Długo był jak króliczek Duracella, biegał, walczył i naprawdę dobrze grał w piłkę. Nie można jednak wymazać tej zmarnowanej okazji z pierwszej połowy. To pewnie przez to, że Hiszpan gra tak mało. Widać jednak, że ma potencjał.

Patryk Mucha – 2

Nie brakuje takich, którzy mówią, że Mucha to słaby piłkarz. Mucha nie robi wiele, by zmienili zdanie.

Radosław Gołębiowski – 2

Niewidoczny. Ta zmiana niewiele wniosła.

Paweł Tomczyk – 5

To było wejście w jego stylu: wyrywał do przodu, a gdy trafiała do niego piłka, to nie bardzo wychodziło mu jej przyjęcie. Sam na sam z bramkarzem też wyszedł w swoim stylu. Tyle tylko, że zwykle takie okazje marnował, a teraz zaskoczył i dał Widzewowi punkt. Nie możemy nie dać za to noty 5. Napastnika rozlicza się z goli, a on go zdobył i to tak ważnego.

Michał Grudniewski – bez oceny, bo grał zbyt krótko.

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama